Święto krakowskich kupców

Święto krakowskich kupców

Msza w kościele św. Barbary, pochód kupiecki, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, ceremonia pasowania na kupca przedstawicieli nowo przyjętych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - to niektóre wydarzenia w ramach Święta Kupca, które odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia.

 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 mszą w kościele św. Barbary w intencji kupców i członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Po mszy pochód kupców przejdzie z placu Mariackiego na estradę targów bożonarodzeniowych, gdzie Wiesław Jopek, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej wygłosi orędzie kupieckie A.D. 2019.

O godz. 11 w holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa odbędzie się koncert Góralskiej Dziecięcej Orkiestry Dętej ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki.

Oficjalna część obchodów Święta Kupca odbedzie się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. W trakcie uroczystości zostaną m.in. wręczone wyróżnienia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej (Srebrna Statuetka i Brązowe Statuetki średniowiecznej KOGI), Medale 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, okolicznościowe dyplomy.

W programie wydarzenia znalazła się także ceremonia pasowania na kupca przedstawicieli nowo przyjętych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Na zakończenie uroczystości wystąpią Grażyna Brodzińska i Jakub Oczkowski.