Zaproszenie na IV Małopolskie Forum Finansowe - 29 października 2019 r.

Zaproszenie na IV Małopolskie Forum Finansowe - 29 października 2019 r.

IV Małopolskie Forum Finansowe odbędzie się 29 października 2019 r. To wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, osób planujących założenie własnej firmy, a także wszystkich zainteresowanych finansowaniem i rozwojem biznesu oraz wspieraniem przedsiębiorczości w regionie.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Previous Next

70-lecie Cechu Rzemiosł Różnych

Krakowski Cech Rzemiosł Różnych świętuje 70. lecie powstania. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta, podczas której został poświęcony nowy sztandar cechowy. Mszę świętą odprawił i kazanie wygłosił archiprezbiter Bazyliki Mariackiej ks. inf. Dariusz Raś. Poświęcił też sztandar. W nabożeństwie uczestniczyły przedstawicielstwa prawie wszystkich krakowskich cechów. Był też prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentowali Zbigniew Burdak, zastępca prezesa i Grzegorz Kosowski, pełnomocnik prezydium KKK.
Po mszy świętej w pięknej sali teatralnej hotelu Polonia odbyło się okolicznościowe spotkanie jubileuszowe. Cechmistrzyni Zofia Michalska przedstawiła historię cechu zrzeszającego dziś 160 członków. Oprócz fryzjerów należą do niego fotografowie, introligatorzy i stolarze.

Previous Next

O perspektywach rozwoju gospodarczego w NBP

W krakowskim Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego odbyło się cykliczne spotkanie małopolskich przedsiębiorców. Jarosław Jakubik, zastępca dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP wygłosił wykład pt. Perspektywy rozwoju gospodarki. Mówił o perspektywach dla całego kraju, ale w ostatniej części wykładu skoncentrował się na Małopolsce. Optymistycznie zabrzmiały prognozy, że mimo możliwego spowolnienia gospodarki w Polsce, w naszym regionie to spowolnienie będzie łagodniejsze.
Krakowską Kongregację Kupiecką na spotkaniu tym reprezentował rzecznik prasowy Marian Satała.
W części artystycznej spotkania z mini recitalem wystąpił Wojciech Gąssowski.

Previous Next

Księgarnia noblistów w Krakowie

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otworzył dziś saloniki noblistów: Szymborskiej i Miłosza w jednej z najstarszych księgarń w Polsce, działających na krakowskim Rynku Głównym od 1610 r.. Teraz prowadzi ją Empik. W tych pomieszczeniach mógł przebywać nawet Piotr Skarga. Krakowską Kongregację Kupiecką na otwarciu reprezentował rzecznik prasowy Marian Satała.

Previous Next

60. lecie Zespołu Szkół Specjalnych nr. 14

Pełnomocniczki prezydium Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Anna Łuszczek i Beata Pabian-Mikuła reprezentowały naszą organizację podczas uroczystych obchodów jubileuszu 60. lecia Zespołu Szkół Specjalnych nr 14.

Zdjęcia: Adam Wojnar

Uważaj na oszustwa "na ZUS"

Uważaj na oszustwa "na ZUS"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do swoich klientów o ostrożność przy otwieraniu i odpowiadaniu na maile, które wydają się być korespondencją z ZUS. Dokładnie zwracajmy uwagę na adres, z którego przychodzą maile.

IX Otwarty Rajd Samochodowy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - wyniki

IX Otwarty Rajd Samochodowy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - wyniki

IX Otwarty Rajd Samochodowy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - wyniki

12-13.10.2019 ( sobota/niedziela ).
Kraków – Zamość "Szlakiem Krakowskich Kupców”

Msza święta kupiecka w Dniu Zadusznych

Msza święta kupiecka w Dniu Zadusznych

W kościele św. Barbary w Krakowie w Dzień Zadusznych, 2 listopada 2019 roku o godz. 8. 30 odprawiona zostanie msza święta w intencji wszystkich zmarłych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym roku mija 112 lat od chwili, kiedy w kościele św. Barbary przy placu Mariackim w Krakowie odbyło się pierwsze nabożeństwo żałobne za zmarłych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.Prezes Wiesław Jopekzaprasza do udziału w nabożeństwie wszystkich członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z rodzinami. Zaproszenie kieruje również do kupców nie będących członkami Kongregacji.

Hubertus krakowski

Hubertus krakowski

Mszą świętą koncelebrowaną w Bazylice Mariackiej rozpoczęli swoje świętowanie krakowscy myśliwi. Przy ołtarzu stanęli kapłani związani z myślistwem. Przewodniczył i kazanie wygłosił archiprezbiter Bazyliki Mariackiej ks. inf. Dariusz Raś. w koncelebrze byli też kapelan krakowskich myśliwych ojciec Tadeusz Popiela (O.Carm.) i były marszałek krakowskiego Bractwa Kurkowego ojciec Leon Pokorski (ofm).

9. Rajd kupiecki

Z Krakowa, spod Centrum Handlowego Tandeta wystartował dziś rano otwarty samochodowy 9. Rajd Kupiecki pod hasłem Szlakiem krakowskich kupców. Komandorem rajdu jest Jacek Fortuna. Trasa rajdu wiedzie z Krakowa przez Łaganów, Miechów, Dąbrowę Tarnowską, Solec Zdrój, Staszów, Opatów do Stopnicy.