O Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dzienniku i Gazecie

O Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dzienniku i Gazecie

Prezes Wiesław Jopek wysłał do Macieja Kwaśniewskiego, redaktora naczelnego Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej pismo w sprawie opublikowanej w tym tygodniu "Rozmowy Dnia" pt. Krakowskie kiermasze to wizytówka miasta. Prezes Wiesław Jopek zwrócił uwagę na niezbyt szczęśliwy, jego zdaniem, dobór rozmówcy.

Stół pięknie nakryty

Stół pięknie nakryty

W dniu 23.11.2023 w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 odbył się finał konkursu "Stół pięknie nakryty - wczoraj, dziś i jutro " 20 jubileuszowa edycja. KKK była jednym ze sponsorów konkursu.

Wybory do Rad Dzielnic

Wybory do Rad Dzielnic

Dyrektor Tomasz Popiołek napisał: W związku z organizacją Wyborów do Rad Dzielnic Miasta Krakowa w 2023 r. zarządzonych na dzień 10 grudnia 2023 r. zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu tej informacji wśród rodziny, znajomych, wyborców.

Jeśli to możliwe bardzo proszę o pomoc w rozpowszechnieniu tej informacji poprzez elektroniczne kanały informacyjne, w zależności od posiadanych przez Państwa możliwości (m.in. zamieszczenie na Państwa stronach internetowych oraz profilach w portalach społecznościowych).
Szczegółowe informacje o wyborach można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa<https://www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&mmi=26023> pod adresem www.bip.krakow.pl/wyborydzielnice<http://www.bip.krakow.pl/wyborydzielnice>
Urząd Miasta Krakowa podejmuje sukcesywnie również szereg działań w przestrzeni miejskiej mających na celu zwiększenie frekwencji w Wyborach do Rad Dzielnic.
Dotarcie z załączoną informacją do szerokiego grona mieszkańców Krakowa ma na celu uświadomienie jaką rolę odgrywają Rady Dzielnic w samorządzie i zachęcenie mieszkańców Krakowa, że poprzez wybranie swoich przedstawicieli w Radach Dzielnic mogą brać udział w tym co dzieje się w ich najbliższej okolicy.
Z wyrazami szacunku
Tomasz Popiołek
Dyrektor Wydziału
WYDZIAŁ SPRAW ADMINISTRACYJNYCH

Zaproszenie na posiedzenie Rady KKK 14.12.2023

Zaproszenie na posiedzenie Rady KKK 14.12.2023

Prezes Wiesław Jopek zwołuje posiedzenie Rady Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej na dzień 14 grudnia 2023 roku na godz. 10 w siedzibie przy ul. Garbarskiej 14 w Krakowie.

Świąteczny jarmark 2023 oficjalnie otwarty!

Świąteczny jarmark 2023 oficjalnie otwarty!

Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego na krakowskim rynku to dobry wstęp do zbliżających się świąt. Od ponad 30 lat stoiska kupców odwiedzają poszukiwacze świątecznych prezentów i wyjątkowej atmosfery. To sprawia, że jarmark zyskał już miano atrakcji turystycznej rozpoznawalnej na całym świecie.

Zaproszenie na koncert w Starej Zajezdni

Zaproszenie na koncert w Starej Zajezdni

W Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się wyjątkowy koncert. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się do Marka Pateckiego.
IMG 5709
Święto Kupca 2023

Święto Kupca 2023

Z okazji Święta Kupca, w 613 roku istnienia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej  prezes Wiesław Jopek i Rada Kongregacji zapraszają na uroczystą mszę świętą w intencji kupiectwa i członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która odbędzie się w kościele św. Barbary w dniu 17 grudnia 2023 r. o godz. 9.30.

Depresja wśród nastoletnich mieszkańców Krakowa

Depresja wśród nastoletnich mieszkańców Krakowa

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Instytut Sztuki oraz Klub Pod Jaszczurami serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiaj-MY o Krakowie!", organizowane w ramach programu UEK Odpowiedzialny. Aktywność Obywatelska.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie będzie ubiegał się o reelekcje

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie będzie ubiegał się o reelekcje

Jacek MajchrowskiUczestniczyliśmy wczoraj w konferencja prasowej prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego przed wyborami samorządowymi. Jacek Majchrowski zdecydowanie stwierdził, że nie będzie się ubiegał o urząd prezydenta na kolejną kadencję. Rekomendował na swojego następcę prof. Andrzeja Kuliga, obecnego zastępcę prezydenta.

W tym tygodniu otwieramy Jarmark Bożonarodzeniowy

W tym tygodniu otwieramy Jarmark Bożonarodzeniowy

W Rynku Gównym do Nowego Roku trwał będzie Jarmark Bożonarodzeniowy 2023. Jak zwykle organizaowany jest przez Krakowską Kongregację Kupiecką.