Przedświąteczna Rada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Przedświąteczna Rada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

W siedzibie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, w czwartek 14 grudnia 2023 roku zebrała się na ostatnim w tym roku zebraniu Rada KKK. Przewodniczył jej prezes Wiesław Jopek.
Prezes Dariusz Michalak z firmy Artim omówił przebieg trwającego do 31 grudnia 2023 Jarmark Bożonarodzeniowy. Ogólnie Jarmark jest oceniany bardzo dobrze. W święto Mikołaja 146 osób w strojach mikołajowych pojechało tramwajem do chorych dzieci w szpitalu Żeromskiego z prezentami od kupców i od miasta.
Lucyna Gowin, prezes Oddziału KKK w Myślenicach podsumowała działalność w mijającym roku. Wielkim sukcesem była wycieczka objazdowa po Dolnym Śląsku, w kwietniu 2024 roku odbędzie się kolejny wyjazd do Wiednia. 17 grudnia po raz 28. Oddział KKK w Myślenicach organizuje Oddział wigilię dla samotnych.
Tadeusz Witecki, prezes Oddziału w Limanowej wypunktował najważniejsze działania kupieckie w tamtym regionie. Zapowiedział prezentację Gminy Limanowa na estradzie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krakowie 17 grudnia 2023.
Bogdan Baranek podzielił się dokonaniami Oddziału KKK Brzesko. Przez ten oddział jest organizowany cieszący się nieustającym zainteresowaniem coroczny Turniej kręglarski.
Prezes Wiesław Jopek, prowadzący zebranie zaprosił wszystkich na doroczne Święto Kupca w dniu 17 grudnia 2023. Początek o godz. 9.30 w kościele św. Barbary.