wtorek, 28 marzec 2017 19:53

III Europejski Kongres Samorządów

W ICE Kraków trwał III Europejski Kongres Samorządów. W panelu samorząd gospodarczy w procesie wdrażania jednolitego wspólnego rynku uczestniczył m.in Wiesław Jopek prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Panel prowadził Andrzej Zdebski, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej. Było sporo kontrowersji szczególnie w odniesieniu do reprezentowania polskich podmiotów w Unii Europejskiej. Prezes Wiesław Jopek pytał zebranych jak to się dzieje, że w Polsce w ciągu 3 lat wprowadzono Hacap a w starych krajach Unii nie ma go dotąd. Jako jeden z najważniejszych postulatów wskazał zniesienie podatku VAT na rzecz podatku obrotowego.

Już po raz trzeci w Krakowie, od 27 do 28 marca, odbywa się Europejski Kongres Samorządowy. Przedstawiciele samorządów z całej Europy, wraz z reprezentantami środowisk biznesowych i instytucji rządowych biorą udział w sześciu ścieżkach tematycznych, w ramach których odbywa się blisko 80 wydarzeń. Krakowską Kongregację Kupiecką na Kongresie reprezentuje prezes Wiesław Jopek, który jest uczestnikiem dwóch paneli.

Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek, prezes Spółki Kupieckiej Stary Kleparz Jan Wiesław Nalepa i prezes Spółki Kupieckiej Nowy Kleparz Czesław Wadowski złożyli wizytę metropolicie krakowskiemu ks. abp Markowi Jędraszewskiemu. Prezes Wiesław Jopek zapoznał metropolitę z dziejami naszej prastarej organizacji i poprosił o przewodniczenie mszy świętej, która zostanie odprawiona z okazji Święta Kupiectwa w niedzielę 10 grudnia w kościele św. Barbary o godz. 9.30. Natomiast prezes Spółki Kupieckiej Stary Kleparz Jan Wiesław Nalepa zaprosił abp Marka Jędraszewskiego na święcenie koszyków wielkanocnych na Stary Kleparz w Wielką Sobotę 15 kwietnia o godz. 11.

środa, 22 marzec 2017 10:02

Kondolencje dla Jerzego Kaźnicy

Szanownemu Panu
Jerzemu Kaźnicy
Wiceprezesowi Oddziału Terenowego KKK w Myślenicach
wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci
Ojca
składa Prezes, Rada i Członkowie
Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum