niedziela, 22 styczeń 2017 11:57

Kraków. Ośmiu nowych braci w Bractwie Kurkowym


W królewskiej katedrze na Wawelu w piątek 20 stycznia odbyły się uroczystości ku czci św. Sebastiana, patrona kurkowych bractw strzeleckich w Europie. Po mszy świętej  ośmiu braci zostało pasowanych na braci rzeczywistych krakowskiego Bractwa Kurkowego.
Mszy świętej przewodniczył ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz katedry królewskiej. Wśród koncelebransów byli też ojciec prof. Andrzej Napiórkowski (OSPPE), ojciecLeon Pokorski (OFM), ks. Ryszard Honkisz, proboszcz parafii w Więcławicach Starych. Kazanie wygłosił ks. Zdzisław Sochacki. Po mszy świętej odbyła się ceremonia pasowania nowych braci kurkowych. Starszy Bractwa Kurkowego Henryk Kuśnierz uderzając każdego z nowych braci karabelą w ramie wypowiedział formułę: pasuję cię bratem krakowskiego Bractwa Kurkowego.
Wśród nowych braci kurkowych jest Marek Krawczyk z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Dlatego też nie dziwi obecność na uroczystości prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopka, jego zastępcy Jacka Fortuny i sekretarza Rady KKK Romana Gawrysiaka.

wtorek, 17 styczeń 2017 21:22

Zaproszenie na koncert w Skomielnej Czarnej

Prezes Wiesław Jopek zaprasza na koncert zaprzyjaźnionej z KKK orkiestry.

Pobierz zaproszenie w pliku JPG

Na ręce prezesa Wiesława Jopka wpłynęły zaproszenia na imprezy organizowane w najbliższym czasie przez Małopolska Izbę Rzemiosła i Przedsiebiorczości w Krakowie. Prezes zachęca do udziału.

poniedziałek, 16 styczeń 2017 12:13

Spotkanie z honorowym prezesem KKK

10 stycznia 2017 roku w karczmie "Pod Wielką Solą" w Wieliczce odbyło się spotkanie noworoczne Sekcji Gastronomiczno-Turystycznej Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej  z Honorowym Prezesem KKK Jerzym Brzezińskim.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum