wtorek, 24 styczeń 2017 09:22

Na swoim, czy u kogoś

Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw zaprasza wszystkich mieszkańców Krakowa lub pragnących rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na mini seminarium w dniu 26 stycznia.

Pobierz zaproszenie w pliku PDF

poniedziałek, 23 styczeń 2017 14:13

Pięć razy "Teraz Polska"

Prezes Wiesław Jopek informuje, że na portalu „Na Temat” ukazał się tekst: PIĘĆ RAZY „TERAZ POLSKA”, jest on dostępny pod adresem:
http://krzysztofprzybyl.natemat.pl/199269,piec-razy-teraz-polska>
http://krzysztofprzybyl.natemat.pl/199269,piec-razy-teraz-polska 
Prezes zaprasza do lektury, komentarzy i udostępniania.

W krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach odbyła się msza święta dziękczynna za jedenastoletnią posługę
odchodzącego na emeryturę metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza.

niedziela, 22 styczeń 2017 11:57

Kraków. Ośmiu nowych braci w Bractwie Kurkowym


W królewskiej katedrze na Wawelu w piątek 20 stycznia odbyły się uroczystości ku czci św. Sebastiana, patrona kurkowych bractw strzeleckich w Europie. Po mszy świętej  ośmiu braci zostało pasowanych na braci rzeczywistych krakowskiego Bractwa Kurkowego.
Mszy świętej przewodniczył ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz katedry królewskiej. Wśród koncelebransów byli też ojciec prof. Andrzej Napiórkowski (OSPPE), ojciecLeon Pokorski (OFM), ks. Ryszard Honkisz, proboszcz parafii w Więcławicach Starych. Kazanie wygłosił ks. Zdzisław Sochacki. Po mszy świętej odbyła się ceremonia pasowania nowych braci kurkowych. Starszy Bractwa Kurkowego Henryk Kuśnierz uderzając każdego z nowych braci karabelą w ramie wypowiedział formułę: pasuję cię bratem krakowskiego Bractwa Kurkowego.
Wśród nowych braci kurkowych jest Marek Krawczyk z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Dlatego też nie dziwi obecność na uroczystości prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopka, jego zastępcy Jacka Fortuny i sekretarza Rady KKK Romana Gawrysiaka.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum