sobota, 25 listopad 2017 10:22

Targi Bożonarodzeniowe 2017 - dzień drugi

Słonecznie rozpoczął się drugi dzień na Targach Bożonarodzeniowych w Krakowie. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja. w Południe polecą one przypiete do balonów do nieba. Ciekawe czy trafia pod właściwy adres. Wieczorem o godz. 18 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oficjalnie ogłosi, że Targi sa otwarte i zapali światła na choince koło kościoła Mariackiego. Choinka ubrana jest w barwach biało-niebieskich. To nie tylko kolory Krakowa ale również Wyspiańskiego. Obejrzyjcie galerię!

piątek, 24 listopad 2017 14:03

Targi Bożonarodzeniowe 2017 - dzień pierwszy

Poczujmy magię świąt na Rynku Gównym, informacja o Targach Bożonarodzeniowych 2017. Organizator Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Realizator Firma Artim Sp. z o.o. w dniach 24 listopada - 26 grudnia 2017r. zapraszają na Targi Bożonarodzeniowe. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem czterotygodniowego oczekiwania zwanym Adwentem. Chrześcijanie wierzą, że Dzieciątko Jezus, co roku pojawiające się w szopce, przyniesie ludziom łaski Boże, zbawienie, szczęście, powodzenie i zdrowie. Boże Narodzenie to święto pełne uroku: to rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. W radosnych chwilach Świąt przeżywanych wspólnie składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. Zwyczaj ten praktykowany jest od dawna, kojarzy się z darami jakie przynieśli Dzieciątku pastuszkowie i królowie. Prezenty składane są w Wigilię pod choinką lub wręczane w jej pobliżu. Skąd jednak mieć właściwy prezent? Można go wykonać samemu lub wybrać i kupić.

Mimo że zima jeszcze nie zdążyła nas zaskoczyć, w Krakowie wkrótce będzie można poczuć magię świąt. Już w sobotę, 25 listopada na Rynku Głównym oficjalnie rozpoczną się tradycyjne targi bożonarodzeniowe. To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących. Tego dnia zabłysną też światełka w całym mieście. W ramach targów bożonarodzeniowych kupcy z Polski, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Holandii, Węgier, Niemiec i Wielkiej Brytanii zaprezentują towar w około osiemdziesięciu kioskach handlowych i gastronomicznych.

W hotelu Q Plus Kraków  odbył się II Kongres Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, który przebiegał pod hasłem "Samorząd gospodarczy - szansa czy zagrożenie". Wypracowane stanowisko MPOG przedstawił Janusz Strzeboński.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum