Mimo że zima jeszcze nie zdążyła nas zaskoczyć, w Krakowie wkrótce będzie można poczuć magię świąt. Już w sobotę, 25 listopada na Rynku Głównym oficjalnie rozpoczną się tradycyjne targi bożonarodzeniowe. To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących. Tego dnia zabłysną też światełka w całym mieście. W ramach targów bożonarodzeniowych kupcy z Polski, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Holandii, Węgier, Niemiec i Wielkiej Brytanii zaprezentują towar w około osiemdziesięciu kioskach handlowych i gastronomicznych.

W hotelu Q Plus Kraków  odbył się II Kongres Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, który przebiegał pod hasłem "Samorząd gospodarczy - szansa czy zagrożenie". Wypracowane stanowisko MPOG przedstawił Janusz Strzeboński.

poniedziałek, 20 listopad 2017 15:03

Kręgle w Brzesku 2017

W Brzesku, w sobotę 19 listopada 2017 r. odbył się kolejny, jak wyliczył Bogdan Baranek, prezes Oddziału Brzeskiego KKK siedemnasty już turniej kręglarski. W zawodach uczestniczyło około 80 osób. Puchary wręczał prezes KKK Wiesław Jopek, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka i prezes Oddziału KKK w Brzesku Bogdan Baranek.

Szanowni Państwo,

Z okazji Święta Kupca, w 607 roku istnienia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej prezes Wiesław Jopek i Rada Kongregacji zaprasza na uroczystą mszę świętą w intencji kupiectwa i członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która odbędzie się w kościele św. Barbary w dniu 10 grudnia 2017 r. o godz. 9.30.
Po mszy świętej orszak kupiecki przejdzie z kościoła pod estradę Targów Bożonarodzeniowych, gdzie prezes KKK wygłosi orędzie kupieckie.
Następnie prezes Kongregacji zaprasza na część oficjalną i uroczyste śniadanie kupieckie, które odbędzie się w Izbie Kupieckiej Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3/4.
Bezpłatne zaproszenia dla członków KKK do odbioru wyłącznie w sekretariacie Kongregacji.
Dla pozostałych uczestników uroczystości zaproszenia w cenie 20,00 zł.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum