17. Festiwal Pierogów

17. Festiwal Pierogów

Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka są organizatorami 17. Festiwalu Pierogów. Impreza, która dziś się zaczęła na Małym Rynku potrwa do niedzieli 18 sierpnia. Oto informacja zamieszczona przez krakow.pl

 

Pierogami polska kuchnia stoi – przekonamy się o tym podczas 17. Festiwalu Pierogów. W dniach 14-18 sierpnia nad Małym Rynkiem uniosą się smakowite aromaty: farszów z mięsa z dodatkiem złocistej cebulki, ze szpinaku, słodkiego sera czy borówek. Oprócz tradycyjnego kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych czeka na nas bogaty program artystyczny.

Jak co roku spróbujemy pierogów z różnych punktów gastronomicznych, które zawalczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności – statuetkę Kazimierza Wielkiego.

Na najlepsze pierogi będzie mógł zagłosować każdy, kto 16 i 17 sierpnia odwiedzi Mały Rynek, skosztuje oferowanych produktów i wypełni kupon konkursowy. Laureatów poznamy 18 sierpnia w samo południe.

Każdego festiwalowego dnia z niezwykłą przyjemnością nie tylko zjemy, ale też ulepimy pierogi. 16 i 17 sierpnia w godzinach 12.00, 14.00 i 16.00, jak również 18 sierpnia w godzinach 13.00, 14.30, 16.00 będzie można wziąć udział w darmowych warsztatach lepienia pierogów – sztuki dla jednych łatwej, dla innych trudnej, lecz dla wszystkich satysfakcjonującej i pysznej w efektach.

15 sierpnia to dzień Cudownej Mocy Bukietów. W ramach wydarzenia, które towarzyszy Festiwalowi Pierogów, na scenie odbędą się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny.
W czasie ucztowania nie zabraknie koncertów zespołów prezentujących różne muzyczne style:

    piątek, 16 sierpnia, godz. 20.00 – koncert zespołu Buskers Band
    sobota, 17 sierpnia, godz. 20.00 – koncert zespołu Muzyka Końca Lata
    niedziela, 18 sierpnia, godz. 20.00 – koncert zespołu Hard Times

Organizatorami festiwalu są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakowska Kongregacja Kupiecka.