Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

Oto informacja zubiegłorocznych uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły.Oto relacja ze strony internetowej szkoły.

W dniu 8 grudnia odbył się uroczysty turniej wiedzy o historii Krakowa i kupiectwa. W ten sposób uczciliśmy obchody Dnia Patrona naszej szkoły czyli Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

W murach naszej szkoły powitaliśmy prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Pana Wiesława Jopka, który wspierał w pracach Jury konkursu, do którego weszli również: Pan Dyrektor Artur Pasek, Pani Wicedyrektor Magdalena Musiał, Pan Mieczysław Lasota prezes Stowarzyszenia Nowy Prokocim ,,Przyjaciele’’, Pani Małgorzata Mleczko-Rataj przedstawiciel Rady Rodziców oraz Pan Michał Uchman nauczyciel bibliotekarz.

W drużynowym konkursie wiedzy trzyosobowe reprezentacje klas IV-VI konkurowały o laur najlepszej. Konkurs składał się z 5 etapów i testu wiedzy. Tematyka poszczególnych etapów to: Historia tradycji Lajkonika, Historia Krakowa i kupiectwa, Na krakowską nutkę, Jak zdobyć klienta? Co wiesz o Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej? Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Po zaciętej rywalizacji, pomiędzy poszczególnymi drużynami Szanowne Jury ogłosiło wyniki: I miejsce zajęła klasa 4b, którą reprezentowali: Izabela Franczyk, Hubert Klimczyk, Andrzej Urbanik, II miejsce zajęła klasa 6b w składzie: Oliwier Szatko, Arkadiusz Meus i Karol Mirochna, III miejsce zajęła klasa 5b, którą reprezentowali: Julia Piotrowska, Diana Krzepowska, Igor Król. Tradycyjnie już klasy I-III wzięły udział w związanym z tematyką Krakowa konkursie plastycznym - w tym roku tematem prac był ,,Pochód Lajkonika’’.

http://zsp19.szkolnastrona.pl/sp/a,2638,dzien-patrona