Partnerzy Roku 2019 Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+

Partnerzy Roku 2019 Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+

Podczas wtorkowej (10 grudnia) uroczystej gali w Krakowskim Teatrze Variété Partnerzy Roku 2019 Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ odebrali podziękowania i statuetki z rąk Andrzeja Kuliga, zastępcy prezydenta ds. polityki społecznej i komunalnej oraz Marzeny Paszkot, pełnomocnika prezydenta ds. rodzin. W tym roku laureatami zostali: Muzeum Narodowe w Krakowie, Centrum Rozwoju Com-Com Zone, Salezjański Ruch Troski o Młodzież – Saltrom, Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie, Główna Księgarnia Naukowa, Kodak Ekspres Pryzmat – to Partnerzy Roku 2019 Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. W uroczystości uczestniczyli również prezes Wiesław Jopek i rzecznik prasowy Marian Satała reprezentując Krakowską Kongregację Kupiecką.

 

– Współpraca z partnerami Krakowskiej Karty Rodzonej 3+ jest dla nas bardzo ważna. Świadczy o tym, że łączy nas wspólny cel, jakim jest troska o rodzinę. Cieszymy się, że dzięki tej współpracy wiele krakowskich rodzin otrzymuje dodatkowe wsparcie – powiedział Andrzej Kulig, dziękując partnerom za ich zaangażowanie w program Krakowska Karta Rodzinna 3+.
Partnerami roku zostali:

w kategorii kultura i rozrywka – Muzeum Narodowe w Krakowie,
w kategorii sport, rekreacja i wypoczynek – Centrum Rozwoju Com-Com Zone prowadzone przez Stowarzyszenie Siemacha,
w kategorii oświata i wychowanie – Salezjański Ruch Troski o Młodzież – Saltrom,
w kategorii Zdrowie – Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie,
w kategorii sklepy i gastronomia – Główna Księgarnia,
w kategorii Usługi – Kodak Ekspres Pryzmat – Firma Handlowa „Pryzmat”.

Program wspierania rodzin wielodzietnych funkcjonuje w Krakowie od 2012 roku. Najpierw była to Krakowska Karta Rodzinna 4+ (dla rodzin z czwórką i większą liczbą dzieci), a od 2014 r. mamy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (dla rodzin z minimum trójką dzieci).

Zainteresowanie programem Krakowska Karta Rodzinna 3+ jest ogromne, a liczby pokazują, że doskonale wpisał się on w oczekiwania krakowskich rodzin wielodzietnych. W tym roku z oferty programu skorzystało już 5350 rodzin z 6200 uprawnionych, czyli ok. 90 proc. W ramach programu Krakowska Karta Rodzinna 3+ współpracę z miastem podjęło 160 instytucji publicznych i ponad 190 komercyjnych - rabaty oferowane są w ponad 470 miejscach, a grono partnerów regularnie się powiększa. Korzyści dla rodzin objętych programem jest wiele - od bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży, przez możliwość odpracowania zadłużenia z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych, zwolnienie z czesnego w samorządowych żłobkach, po niższe opłaty za pobyt dzieci w samorządowych przedszkolach. W okresie letnim organizowana jest także akcja „Lato z KKR”, a podczas ferii „Zima z KKR”, w ramach której dzieci mogą bezpłatnie uczęszczać na krakowskie baseny, odbierać bezpłatne wejściówki na ściankę wspinaczkową, do sal zabaw, parków trampolin czy do kin.