sobota, 28 styczeń 2017 15:55

Ingres nowego metropolity krakowskiego

Biciem dzwonu "Zygmunt" rozpoczął się ingres nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego do Katedry Wawelskiej. W uroczystości uczestniczyła para prezydencka, premier rządu, przedstawiciele władz państwowych, duchowieństwa i wierni. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował zastępca prezesa Jacek Fortuna, był też poczet sztandarowy z chorążym Edmundem Sproskim.

Dziś w dowództwie Centrum Operacji Lądowych - Dowództwie Komponentu Lądowego w Krakowie odbyło się pożegnanie odchodzącego na emeryturę gen. broni Edwarda Gruszki. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym był sztandar COL-DKL, był dowódca gen dyw. Cezary Podlasiński, rodzina generała Gruszki i przyjaciele. W ceremoni pożegnania generała Edwarda Gruszki z mundurem uczestniczył prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek.

czwartek, 26 styczeń 2017 18:46

Tomasz Daros gościł w KKK

Tomasz Daros, przewodniczący Rady Dzielnicy I Stare Miasto przyjął zaproszenie prezesa Wiesława Jopka i przyszedł w czwartek 26 stycznia do siedziby KKK. Prezes Wiesław Jopek przedstawił przewodniczącemu katalog problemów z jakimi zmagają się kupcy i przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy w centrum miasta. Trzy z nich wybijały się na czoło dyskusji. Po pierwsze ciągłe ograniczanie wjazdu na czas rozładunku towaru, po drugie proponowane przez radnych podwyżki opłat za ogródki kawiarniane po trzecie organizacja targów, jarmarków i innych imprez w centrum miasta. Prezes Wiesław Jopek zapewnił o stałej dobrej woli ze strony kupców do owocnej współpracy z mieszkańcami ze zwalczaniem najbardziej uciążliwych zjawisk. Przewodniczący Tomasz Daros przyjął sugestię kierownictwa KKK aby na niektóre posiedzenia Rady Dzielnicy I, szczególnie te, podczas których omawiane będą sprawy dotyczące bezpośrednio kupiectwa i przedsiębiorczości zapraszać prezesa KKK lub osobę przez niego wskazaną.

czwartek, 26 styczeń 2017 15:35

Firma Artim - Gepardem Biznesu

Prezes Dariusz Michalak przyniósł do biura KKK informację o sukcesie jaki odnotowała jego firma Artim. Otóż w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 Firma Artim została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej. Gratulujemy!

 

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum