piątek, 09 listopad 2018 10:54

Święto Kupca 2018

Z okazji Święta Kupca, w 608 roku istnienia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej prezes Wiesław Jopek i Rada Kongregacji zapraszają na uroczystą mszę świętą w intencji kupiectwa i członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która odbędzie się w kościele św. Barbary w dniu

09 grudnia 2018 r. o godz. 9.30.

Po mszy świętej orszak kupiecki przejdzie z kościoła pod estradę Targów Bożonarodzeniowych, gdzie prezes KKK wygłosi orędzie kupieckie.

Następnie prezes Kongregacji zaprasza na część oficjalną i uroczyste śniadanie kupieckie, które odbędzie się w Izbie Kupieckiej Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3/4.

Bezpłatne zaproszenia dla członków KKK do odbioru wyłącznie w sekretariacie Kongregacji.

Dla pozostałych uczestników uroczystości zaproszenia w cenie 20,00 zł.

piątek, 09 listopad 2018 10:45

XVIII Turniej Kręglarski w Brzesku

XVIII turniej kręglarski o Puchar Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej odbędzie się 25-11-2018 r. na kręgielni BOSiR w Brzesku ul. Browarna 13.

Pobierz PDF

piątek, 09 listopad 2018 10:40

X Forum Przedsiębiorców Małpolski

Polska Press sp. z o.o. jest organizatorem X Forum Przedsiębiorców Małopolski, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO, ul.Galicyjska 9, 22 listopada 2018 r.


Temat wiodący: Biznes i praca. Jak przełamać bariery rozwoju.
Zaproszeni zostali:
Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii,
Jerzy Kwieciński - Minister Inwestycji i Rozwoju.
Spotkanie poprowadzi red. Zbigniew Bartuś.


Zainteresowani udziałem w X Forum proszeni są o pilny kontakt z sekretariatem KKK

Prof. Jacek Majchrowski wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Krakowa, uzyskując 61,94 proc. głosów. Na Małgorzatę Wassermann, kandydatkę Zjednoczonej Prawicy, zagłosowało 38,06 proc. wyborców - podał oficjalnie przewodniczący miejskiej komisji wyborczej Rafał Lisak. Jacek Majchrowski zdobył w niedzielnej drugiej turze wyborów 197 19 głosów. Za jego kontrkandydatką opowiedziało się 121 83 wyborców. Frekwencja wyniosła 55,27 proc. Sukcesu prezydentowi Krakowa gratulowali tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych, w niedzielny wieczór w Pałacu Prasy, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek ze swoim zastępcą Janem Wiesławem Nalepą oraz sekretarzem Rady KKK Romanem Gawrysiakiem, przewodniczącym Sądu Koleżeńskiego KKK Edwardem Kasztelańcem oraz członkiem Rady KKK Dariuszem Michalakiem.

Rządzący od 2002 r. Krakowem Jacek Majchrowski jest prawnikiem i historykiem doktryn politycznych. Urodził się 13 stycznia 1947 r. w Sosnowcu. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum