sobota, 12 sierpień 2017 10:57

XV Festiwal Pierogów - dzień drugi

Drugi dzień XV Festiwalu Pierogów w Krakowie rozpoczął się deszczowo. Dopiero po południu niebo nieco się rozjaśniło, deszcz przestał padać i od razu pojawili się smakosze pierogów.  Przed południem pracowało także jury profesjonalne, Leszek Lejkowski - zastepca prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej osobiście pilnował, by pierogi z poszczególnych stoisk trafiały do oceny jurrorów. Wyniki ich pracy poznamy w poniedziałek 14 sierpnia w południe. Z pobieżnych obserwacji wynika, że największe kolejki ustawiają się przed stoiskiem „Sekretu Smaku”. Ale czy to będzie miało jakieś przełożenie na końcowy triumf?

piątek, 11 sierpień 2017 11:12

Festiwal Pierogów rozpoczęty

Na Małym Rynku w Krakowie rozpoczął się XV Festiwal Pierogów. Ipreza jak zwykle organizowana jest przez Krakowską Kongregację Kupiecka i Krakowskie Biuro Festiwalowe.  Na Małym Rynku – oprócz kilkudniowego ucztowania i konkursów kulinarnych – czeka również bogaty program artystyczno-muzyczny.
W tym roku będzie można spróbować pierogów z 15 różnych punktów gastronomicznych, które zawalczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności - statuetkę Kazimierza Wielkiego.

czwartek, 10 sierpień 2017 16:20

Wizyta u metropolity krakowskiego

Prezes Wiesław Jopek z zastępcami Janem Wiesławem Nalepą i Jackiem Fortuną złożyli wizytę metropolicie krakowskiemu księdzu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu. Ks. Arcybiskup zapewnił, że 10 grudnia w kościele św. Barbary odprawi mszę świętą podczas dorocznego Święta Kupca.

środa, 09 sierpień 2017 09:40

Konkurs "Mistrzowie handlu 2017"

Krakowska Kongregacja Kupiecja jest współorganizatorem konkursu "Mistrz Handlu" przeprowadzonego przez redakcję Gazety Krakowskiej. Konkurs swoim zasiegiem obejmuje teren województwa małopolskiego, reprezentowane są w nim firmy z Krakowa oraz terenu działania naszych Oddziałów w Brzesku, Limanowej, Myślenicach i Proszowicach. Uroczysta gala i wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum