piątek, 13 styczeń 2017 13:23

O koncesjach alkoholowych

W siedzibie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w czwartek 12 stycznia odbyło się pierwsze z serii spotkań konsultacyjnych w sprawie koncesji alkoholowych. Jak wiadomo Rada Miasta ograniczyła ilość zezwoleń na sprzedaż alkoholu w sieci detalicznej i gastronomii. Niektórym restauratorom niebawem kończą się koncesje i nie ma widoków na ich uzyskanie. Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych UMK został do przeprowadzenia konsultacji społecznych w tej sprawie. Do akcji postanowili się włączyć kupcy i restauratorzy by uzyskać obszerniejszy materiał do analizy. Gospodarzami czwartkowego spotkania byli prezes KKK Wiesław Jopek i jego zastępca Leszek Lejkowski. Postanowiono, że do 20 lutego zbierane będą opinie gastronomików, pracowników, turystów i mieszkańców Krakowa w sprawie koncesji alkoholowych.

czwartek, 12 styczeń 2017 14:39

Będzie debata o handlu w niedzielę

Piotr Kubiczek prezes XIII Oddziału Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15 był gościem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Przyszedł by zapoznać prezydium KKK z inicjatywą zorganizowania pod koniec lutego br w Klubie Pod Jaszczurami debaty gospodarczej. Przedstawił też tematykę debaty. Po pierwsze Stowarzyszenie chciałoby przedyskutowć temat handlu w niedzielę, a po drugie omówić gorący temat koncesji na sprzedaż alkoholu. Prezydium KKK bardzo pozytywnie odniosło się do inicjatywy, obiecując udział w debacie. Na zdjęciu od lewej Piotr Kubiczek, prezes KKK Wiesław Jopek, kierownik biura KKK Bożena Michalec, oraz wiceprezesi KKK Leszek Lejkowski i Jacek Fortuna.

niedziela, 08 styczeń 2017 18:19

Spotkanie opłatkowe PSL w Tarnowie

Prezes Wiesław Jopek reprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na spotkaniu opłatkowym zorganizowanym 6 stycznia przez Polskie Stronnictwo Ludowe w Tarnowie. Gospodarzami byli poseł na Sejm RP, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałek województwa małopolskiego, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Tarnowie Stanisław Sorys i poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski. Zamieszczamy zdjęcia wykonane przez Grzegorza Mielnickiego.

niedziela, 08 styczeń 2017 14:25

Dobiegają końca Targi Bożonarodzeniowe 2016

Niedziela 8 stycznia jest ostatnim dniem Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie. Organizowane przez Krakowską Kongregację Kupiecką, a realizowane przez firmę Artim zdobywają coraz większe uznanie wśród turystów. Dowodem na to są bardzo pozytywne publikacje w wielu krajach.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum