Na strzelnicy wojskowej na Pasterniku odbyły się doroczne zawody o tytuł króla kurkowego. Wygrał przedsiębiorca Zbigniew Wolfram. Marszałkami zostali mecenas Jan Adam Księżyk i deweloper Andrzej Hojda. Tym razem prezes Wiesław Jopek strzelający w konkurencji wip nie odniósł sukcesu.

Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystym strzelaniu królewskim. Puchar wipowski fundowany przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego zdobył generał bryg. Sławomir Kowalski. Puchar prezesa Bractwa Kurkowego zdobył Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Krakowa. Najważniejsze trofeum tytuł króla kurkowego wywalczył Zbigniew Wolfram. Marszałkami zostali mecenas Jan Adam Księżyk i deweloper Andrzej Hojda. Intonizacja odbędzie się 9 czerwca na Rynku Głównym.

To już tradycja, że raz w roku wszyscy najważniejsi politycy szczebla centralnego, samorządowcy, przedstawiciele biznesu i lokalni liderzy, przyjeżdżają do Krakowa, żeby debatować o najważniejszych wyzwaniach i problemach lokalnej władzy. W tegorocznym IV Europejskim Kongresie Samorządów wzięło udział blisko 1900 gości z 36 krajów świata. Kongres odbył się w dniach 25-26 maja pod hasłem „Samorząd strategią dla przyszłości”. Obradom przysłuchiwało się ponad 100 dziennikarzy, którzy na żywo przekazywali rozmowy z najważniejszymi gośćmi. Jedna z najważniejszych i największych takich konferencji w Europie obejmowała ponad 80 wydarzeń. Były w śród nich bloki programowe, panele, warsztaty, wykłady, prezentacje i „historie sukcesu”. Wydarzenia realizowane były w ścieżkach: Finanse, Społeczeństwo, Innowacje, Gospodarka, Środowisko oraz Biznes i Samorząd.

Komisja Turystyki Górskiej PTTK przysłała na ręce prezesa Wiesława Jopka podziękowanie za uczestnictwo w Kongresie, szczególnie za udział w dyskusji "Wpływ rozwoju ruchu turystycznego na rozwój usług w centrach krajoznawczych".

W dniu 04 czerwca 2018r. w siedzibie Dziennika Polskiego, przy Al. Pokoju 3 w Krakowie, w godzinach 12.00-14.00, odbędą się konsultacje
dotyczące „zatorów płatniczych”. Spotkanie poprowadzi redaktor Zbigniew Bartuś, a w konsultacjach będzie uczestniczyć Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii Podsekretarz Stanu Mariusz Haładyj.
Dużym problemem dla wielu przedsiębiorców są zatory płatnicze, dlatego tak ważne jest aby w spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy, których temat dotyczy.Uprzejmie proszę o zgłaszanie się przedstawicieli izb do udziału w konsultacjach.Poniżej link do strony, z którą należy się zapoznać i która jest poświęcona temu problemowi https://www.mpit.gov.pl/media/55199/Zielona_Ksiega_zatory_platniczne.pdf

Ilość miejsc ograniczona, bardzo proszę o przesyłanie zgłoszeń do poniedziałku 14.05.2018r.
Z poważaniem Natalia Augustyn Głowa

11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych  organizuje Ogólnopolski Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Proszę o wykorzystanie załączonych informacji, zależy nam aby jak najwięcej osób skorzystało z bezpłatnych porad ekspertów.
Krakowski oddział ZUS zaprasza do udziału w wydarzeniu wszystkich zainteresowanych; przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne bądź chcących zatrudnić takie osoby, niepełnosprawnych i ich rodziny, pracowników biur rachunkowych, księgowe.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum