niedziela, 08 styczeń 2017 14:25

Dobiegają końca Targi Bożonarodzeniowe 2016

Niedziela 8 stycznia jest ostatnim dniem Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie. Organizowane przez Krakowską Kongregację Kupiecką, a realizowane przez firmę Artim zdobywają coraz większe uznanie wśród turystów. Dowodem na to są bardzo pozytywne publikacje w wielu krajach.

Tradycyjnie w uroczystość Trzech Króli Janusz Chwajoł, starszy Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych zaprosił na spotkanie opłatkowe i noworoczne do siedziby cechu przy placu Wolnica. Przyszło wielu znakomitych gości, wśród nich byli m.in. poseł na Sejm RP Józef Lassota, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i proboszcz parafii Bożego Ciała ks.  Piotr Walczak CRL. Janusz Chwajoł serdecznie powitał przedstawicieli krakowskiego Bractwa Kurkowego z aktualnym królem Zbigniewem Kwaterem z marszałkami Janem Grzegorzem Pacutem i Adamem Rajpoldem oraz byłych królów Kazimierza Jarosza i Tadeusza Trzaskę.

środa, 04 styczeń 2017 20:47

Noworoczne spotkanie z kolędą

Marek Patecki prezes KIA Motors Kraków, członek Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej zaprasza na Koncert i noworoczne kolędy w sobotę 7 stycznia w Centrum Macierz Polonii w Michałowicach od godz. 16.30. Części liturgicznej przewodniczył będzie jego ekscelencja ks. inf. Władysław Gasidło, prepozyt Kapituły Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny w Krakowie.

Pobierz plik pdf

wtorek, 03 styczeń 2017 22:54

Łemkowyna na Rynku Głównym w Krakowie

Dziewięć grup kolędniczych z Gorlic i okolic wystąpiło wczoraj w Krakowie na estradzie Targów Bożonarodzeniowych. Około 150 osób przemaszerowało ze spiewem spod Barbakanu ulicą Floriańską do Rynku Głównego. Większość stanowiła młodzież szkolna, ale występowali również studenci i starsi muzycy. Poza kolędami uczestnicy korowodu łemkowskiego zaprezentowali również jasełka.Przegląd łemkowskich grup kolędniczych to jedno z ostatnich wydarzeń Targów Bożonarodzeniowych, które zakończą się 8 stycznia.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum