W święto Matki Bożej Zielnej 15 sierpnia od rana na Małym Rynku trwał niebywały ruch. Bo przecież ciągle jeszcze trwa Festiwal Pierogów, dzień ostatni. Ponadto od rana ludzie przychodzą po zioła, które przygotowały panie z Sekcji Kupców Sukiennic. Z tych ziół tworzą bukiety i wianki, które zgłaszają do konkursu, a następnie zabierają do poświęcenia w kościele. Przed południem archiprezbiter Bazyliki Mariackiej ks. inf. Dariusz Raś odprawił mszę świętą w intencji kupców, a następnie na Małym Rynku poświecił zioła.

poniedziałek, 14 sierpień 2017 16:11

XV Festiwal Pierogów - nagrody

W poniedziałek w południe prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i jego zastępca Leszek Lejkowski wręczyli nagrody zwycięzcom tegorocznego Festiwalu Pierogów. Za najlepsze pierogi zawodowe jury uznało kołduny kresowe z firmy Pierożki Babci Władzi z Trzciany. Publiczność uznała za najlepsze pierogi z jagnięciny z pesto w sosie miętowym z Sekretu Smaku.

niedziela, 13 sierpień 2017 15:01

XV Festiwal Pierogów - Niedziela dzień trzeci

Niebywałe tlumy zgłodniałych krakowian i turystów od rana szturmują kioski z pierogami na Małym Rynku. Dziś publiczność wybiera najlepsze pierogi. Festiwal potrwa do wtorku 15 sierpnia.

sobota, 12 sierpień 2017 10:57

XV Festiwal Pierogów - dzień drugi

Drugi dzień XV Festiwalu Pierogów w Krakowie rozpoczął się deszczowo. Dopiero po południu niebo nieco się rozjaśniło, deszcz przestał padać i od razu pojawili się smakosze pierogów.  Przed południem pracowało także jury profesjonalne, Leszek Lejkowski - zastepca prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej osobiście pilnował, by pierogi z poszczególnych stoisk trafiały do oceny jurrorów. Wyniki ich pracy poznamy w poniedziałek 14 sierpnia w południe. Z pobieżnych obserwacji wynika, że największe kolejki ustawiają się przed stoiskiem „Sekretu Smaku”. Ale czy to będzie miało jakieś przełożenie na końcowy triumf?

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum