Rozpoczęcie około  godz. 15,30 przy "Gawrze" Szczawa nr 345 - dojazd we własnym zakresie. Rezerwacja miejsc do dnia 31 stycznia czwartek. Cena 60zł od osoby - w cenę wkalkulowano: przejazd saniami z pochodniami, ognisko i pieczenie kiełbasek, po powrocie ciepły posiłek barowy, kawa, herbata. Alkohol we własnym zakresie. Po kuligu mamy do dyspozycji salę na tańce.

W niedzielę 27 stycznia w Krakowie odbyło się Święto Cechu Rzemiosł Skórzanych i Innych Zawodów, którym kieruje cechmistrz Jan Baltaza. Uroczystość rozpoczęła się w kościele świętych Piotra i Pawła od maszy świętej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wielu krakowskich cechów ze sztandarami, był też król kurkowy Zbigniew Wolfram z marszałkami.

niedziela, 27 styczeń 2019 10:39

Bal Kół Gospodarczych Krakowa 2019

W przepięknej sali Hołdu Pruskiego w restauracji Hawełka, w sobotę 26 stycznia 2019 roku odbył sie wielki XIII Bal Kół Gospodarczych Krakowa. Tradycyjnie organizowany jest przez trzy wiodące organizację: Małopolską Izb Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowską Kongregację Kupiecką i Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw Krak-Business. Za sprawy organizacyjne odpowiadał wiceprezes MIRiP Grzegorz Mielnicki. Gwiazdą wieczoru był Jakub Oczkowski - artysta współpracujący z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie i Krakowską Filharmonią. Podczas Jubileuszowego, 50. Festiwalu im. Jana Kiepury, wcielił się w rolę Jana Kiepury. Stały i często nagradzany uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Królową balu wybrana została Beata Pabian-Mikuła właścicielka spółki Boninvest Group. Wicekrólem wybrano Andrzeja Natkańca, wiceprezesa MPO.

piątek, 25 styczeń 2019 20:14

Noworoczne spotkanie kupców w Proszowicach

Noworoczne spotkanie proszowickiego środowiska kupieckiego odbyło się w czwartek 24 stycznia 2019 r. Prezes Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Proszowicach Tadeusz Bujakowski serdecznie witał wszystkich przybyłych, szczególnie ciepło burmistrza Proszowic Grzegorza Cichego, proboszcza miejscowej parafii ks. Jana Zwierzchowskiego i prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopka.

Spotkanie przerodziło się w forum dyskusyjne o Proszowicach. Burmistrz opowiadał o planach inwestycyjnych, zachęcał kupców i przedsiębiorców do włączania się prac mających na celu rozwój gospodarczy miasta i gminy. Ks. Zwierzchowski przedstawił palny remontu kaplicy św. Trójcy w Proszowicach.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum