Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek, prezes Spółki Kupieckiej Stary Kleparz Jan Wiesław Nalepa i prezes Spółki Kupieckiej Nowy Kleparz Czesław Wadowski złożyli wizytę metropolicie krakowskiemu ks. abp Markowi Jędraszewskiemu. Prezes Wiesław Jopek zapoznał metropolitę z dziejami naszej prastarej organizacji i poprosił o przewodniczenie mszy świętej, która zostanie odprawiona z okazji Święta Kupiectwa w niedzielę 10 grudnia w kościele św. Barbary o godz. 9.30. Natomiast prezes Spółki Kupieckiej Stary Kleparz Jan Wiesław Nalepa zaprosił abp Marka Jędraszewskiego na święcenie koszyków wielkanocnych na Stary Kleparz w Wielką Sobotę 15 kwietnia o godz. 11.

środa, 22 marzec 2017 10:02

Kondolencje dla Jerzego Kaźnicy

Szanownemu Panu
Jerzemu Kaźnicy
Wiceprezesowi Oddziału Terenowego KKK w Myślenicach
wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci
Ojca
składa Prezes, Rada i Członkowie
Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Prezes Wiesław Jopek ze swoim zastępcą Jackiem Fotruną i pełnomocnikiem ds. Oddziałów Terenowych Zbigniewem Burdakiem reprezentowali Krakowską Kongregację Kupiecką podczas wieczornych uroczystości z okazji święta patrona miasta św. Józefa. Wieczorna msza święta w intencji miasta z okazji święta patrona Krakowa św. Józefa odprawiona przez metropolitę krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego była jednocześnie Jego ingresem do tej świątyni.

niedziela, 19 marzec 2017 15:21

Uroczystości w Cechu Budowlanych

Prezes Wiesław Jopek ze swoim zastępcą Jackiem Fortuną i i sekretarzem Rady reprezentowali Krakowską Kongregację Kupiecką podczas święta Cechu Rzemiosł Budowlanych 19 marca w dniu św.  Józefa – patrona miasta Krakowa.O godzinie 11 w kościele Bożego Ciała odprawiona została msza świeta, a potem w sali konferencyjnej Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych kierowanego przez prezesa Janusza Chwajoła wręczone zostały Medale Św. Józefa. Medale przyznawane są przez Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolską Izbę Budowlanych. W tym roku Medale otrzymali: Elżbieta Koterba, zastępca prezydenta miasta Krakowa w uznaniu zasług na rzecz rozwoju „nowego Krakowa” oraz za wkład w tworzenie prawa przyjaznego przedsiębiorcom oraz Janusz Skalski – mistrz kamieniarstwa – za wkład w budowę samorządów gospodarczych rzemiosła oraz w uznaniu kunsztu w zawodzie.

W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusła Kośmider, wicemarszałek województwa małopolskiego Grzegorz Lipiec i posłowie na Sejm Władysław Kosiniak Kamysz i Józef Lassota.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum