poniedziałek, 26 listopad 2018 10:51

Gala Krakowskiego Dukata

Prezes Wiesław Jopek reprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na dorocznej Gali Krakowskiego Dukata, która odbyła sie w piątek 23 listopada w Krakowie.

Prestiżowy Krakowski Dukat- nagroda, której jedynym fundatorem od roku 1998 jest Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie, trafia do rąk osób przyczyniających się do rozwoju gospodarczego Małopolski. W tym roku gremium oceniające wzięło pod uwagę nie tylko wyniki gospodarcze firm, ale również aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu.

Podczas piątkowej gali najwyższym wyróżnieniem, czyli honorową statuetką Izby, nagrodzony został Wacław Andruszko, szanowany i  lubiany dyrektor Izby w latach 1997-2018.
Para wspaniałych  aktorów - Anna Polony oraz Jerzy Trela - uhonorowana została przez krakowskie środowisko biznesowe Izby Przemysłowo-Handlowej dorocznymi nagrodami w kategorii Kultura Media Biznes.

poniedziałek, 26 listopad 2018 09:53

Koledy na trzy tenory

W niedzielę 23 grudnia 2018 roku o godzinie 11:30 na Rynku Głównym w Krakowie, na estradzie Targów Bożonarodzeniowych odbędzie się koncert „Kolędy na Trzech Tenorów”.

Kolędy w przepięknych porywających aranżacjach wzbudzą prawdziwą radość Świąt Bożego Narodzenia. Koncert wypełniony kolędami w przeróżnych klimatach i nastrojach. To podróż przez świąteczny świat – od kolęd polskich do międzynarodowych piosenek bożonarodzeniowych. Sukces koncertu stanowią najlepsi polscy wokaliści. O wyjątkowości tego widowiska świadczy za każdym razem entuzjastyczne przyjęcie przez publiczność.

Wystąpią:

Łukasz Gaj
Jakub Oczkowski
Alexander Martinez
Łukasz Lech – scenariusz, reżyseria, prowadzenie

piątek, 23 listopad 2018 16:04

Informacja o Targach Bożonarodzeniowych 2018

Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz realizator imprezy Firma Artim Sp. z o.o. uprzejmie informują, że w dniach 30 listopada - 26 grudnia 2018 roku na płycie Rynku Głównego w Krakowie odbywać się będą Targi Bożonarodzeniowe. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.
    Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem czterotygodniowego oczekiwania zwanym Adwentem. Chrześcijanie wierzą, że Dzieciątko Jezus, co roku pojawiające się w szopce, przyniesie ludziom łaski Boże, zbawienie, szczęście, powodzenie i zdrowie.
    Boże Narodzenie to święto pełne uroku: to rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. W radosnych chwilach Świąt przeżywanych wspólnie składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. Zwyczaj ten praktykowany jest od dawna, kojarzy się z darami jakie przynieśli Dzieciątku pastuszkowie i królowie. Prezenty składane są w Wigilię pod choinką lub wręczane w jej pobliżu. Skąd jednak mieć właściwy prezent? Można go wykonać samemu lub wybrać i kupić.
    My proponujemy odwiedzić Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć świąteczny prezent na każdą kieszeń. Po udanych zakupach wszyscy mogą posilić się przy stoiskach gastronomicznych oraz zatrzymać się przy estradzie, aby podziwiać występy zespołów artystycznych.

Szanowni Państwo,
Nasz wspaniały kolega z pracy, Marek Bruno-Kamiński walczy o życie. Marek przez 26 lat nawiązywał i koordynował współpracę partnerską Krakowa z miastami niemieckiej strefy językowej. Teraz, zamiast cieszyć się zasłużoną emeryturą, spełniać swoje największe pasje (jest melomanem, poetą, miłośnikiem sztuki i literatury) musi zmagać się z bardzo ciężką chorobą. Podejmowane w Polsce próby leczenia niestety okazały się bezskuteczne. Pomocy musiał szukać zagranicą. I znalazł - w Szpitalu im. A. Kruppa w Essen. Niestety ten zabieg, który może uratować mu życie - choćby nawet pozostał na wózku inwalidzkim - jest dość kosztowny. Dlatego bardzo chcemy mu pomóc. I pomoc prosimy także Państwa. Każda przysłowiowa złotówka przybliża szanse Marka na wyjazd do Essen.
Można mu pomóc wpłacając  dowolną kwotę na portalu Zrzutka:
https://zrzutka.pl/zabieg-ratujacy-zycie-w-niemczech-w-rzadkiej-chorobie-rdzenia-kregowego-ybc2e2
Więcej o Marku tutaj: http://krakow.pl/otwarty_na_swiat/aktualnosci/225082,62,komunikat,pomoc_dla_marka_bruno-kaminskiego.html
Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.
Z wyrazami szacunku,
Anna Frankiewicz Dyrektor Kancelarii Prezydenta wraz z Zespołem
Urząd Miasta Krakowa

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum