Wielka Sobota w Krakowie była kapryśna. Padał deszcz, świeciło słońce. Dlatego kupcy na Nowym Kleparzu stół z koszyczkami do poświęcenia ustawili pod zadaszeniem, a nie jak tradycyjnie na skwerze pod figurą Matki Bożej. Na Starym Kleparzu stół tradycyjnie stał w sercu placu na skwerku pod drzewami. Przed Bazyliką Mariacką jak zawsze stoły stały przed wejściem głównym. W każdym z tych spotkań uczestniczył prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek.

Szanowni Państwo
W miesiącu lipcu zostanie zorganizowana wycieczka na Mazury. Wyjazd w dniu 04 lipca powrót w dniu 09 lipca. Zaliczka w wysokości 200 zł od osoby płatna do dnia 16 kwietnia br na konto Kongregacji numer 43 2030 0045 1110 0000 0394 6940.                          
Zaliczka jest jednocześnie rezerwacją miejsca w autokarze. Grupa musi liczyć minimum 25 osób. Szczegółowy program w załączeniu. 

Serdecznie zapraszam

Ryszard Kulma

Informacja prasowa. Przedsiębiorco otrzymasz list z ZUS – w nim rozliczenie konta

W Wielką Sobotę, na Targach Wielkanocnych, o godz. 10 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Na miejscu można będzie kupić m.in. tradycyjny żurek, zupę chrzanową, wielkanocne jaja serwowane na różne sposoby, smakowite wędliny domowej produkcji. Nie zabraknie również ciast wielkanocnych, takich jak mazurki czy piaskowe baby, na straganach znajdzie się wszystko, co niezbędne do przygotowania wielkanocnych wypieków i potraw. Uczestnicy prezentacji otrzymają pamiątkowe dyplomy. Stoiska oceniane będą pod względem wrażeń wizualnych oraz pomysłu na ciekawe powitanie gości, np. przyśpiewkami. Firma Artim oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka organizują wydarzenie wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. Wszyscy biorący udział w imprezie krakowianie, ale też i turyści, będą zaproszeni do tradycyjnego stołu wielkanocnego, przy którym o godz. 12 poświęcone zostaną przyniesione koszyczki wielkanocne. Jednym ze sponsorów stołu wielkanocnego jest „Restauracja Sukiennice”.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum