niedziela, 12 luty 2017 10:12

Piaf w ICE Kraków

Prezes Wiesław Jopek z wieloma innymi członkami Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej uczestniczyli w sobotnim koncercie charytatywnym w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Aktorzy z Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, zaprezentowali piękne widowisko o francuskiej piosenkarce Edith Piaf.

Legenda francuskiej piosenki. Niezwykła kobieta i niezwykły głos. Jej biografia i twórczość fascynują do dziś nie tylko Francuzów. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań. Urodzona i wychowana w rynsztoku dotarła na sam szczyt, a drobną posturą i silnym głosem urzekała wszystkich. Zmarła zbyt wcześnie, pozostawiając po sobie nie tylko wspaniałe piosenki, ale i wiarę, że wszystko jest możliwe… O niej jest ten spektakl i o jej niesamowitym życiu.

Piękną salę krakowskiego ICE wypełnili nie tylko wielbiciele talentu francuskiej piosenkarki ale też przyjaciele Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka. Wśród nich nie zbrakło reprezentantów instytucji nazywanych Sojusznikami Strategicznymi Stowarzyszenia jak choćby Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, z prezesem Januszem Kowalskim czy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, w imieniu którego Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy, odebrał stosowny certyfikat.

- Zachęcony przez Magdalenę Chuderską, szefową Stowarzyszenia Krakowski Komitet Zwalczania Raka i przez współpracującego z nią Łukasza Lecha przyszedłem na spektakl i nie żałuję - mówi prezes Wiesław Jopek. - Zachęcam do jego obejrzenia, bo to wielkie przeżycie. Zielonogórska Piaf połamana, jednocześnie kochająca i szorstka dla najbliższych, z gestem krzyża i dotknięciem podłogi przed każdym wyjściem na estradę, pokazuje nam, że w życiu wszystko jest możliwe iże można się podnieść z totalnego upadku.

 

Ostatnio zmodyfikowano w niedziela, 12 luty 2017 10:28

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum