Wydrukuj tą stronę
piątek, 01 marzec 2019 14:05

Jerzy Zalewski został mistrzem Krakowa w jedzeniu pączków na czas w 2019

Mistrzem Krakowa w jedzeniu pączków na czas został Jerzy Zalewski. W pięć minut zjadł 9 pączków. Wśród VIP-ów i dziennikarzy najlepszym okazał się Maciej Olesik, manager ds. eventów w Hawełce w Pałacu Czeczotka, który najszybciej zjadł pięć pączków. Wystarczyły mu na to 4 min i 9 sek. Generalnie trzeba stwierdzić, że apetyt w narodzie osłabł, w ubiegłym roku triumfator uporał się z 11 pączkami.

Zawody odbyły się w restauracji Hawełka w Pałacu Czeczotka. Ostatecznie wystartowało 8 zawodników. Na inaugurację z ustawionej we wnętrzach restauracji zaczarowanej dorożki popłynął w dal hejnał odegrany przez Jarosława Stelmacha, strażaka z Wieży Mariackiej. Za stołem zasiadło 8 zawodników, przed którymi stały patery z pączkami. Alina Duda - reprezentująca Hawełkę w Pałacu Czeczotka i Wiesław Jopek - prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej jako jury skrupulatnie policzyli, ile kto zjadł pączków.

A potem były nagrody. Aleksander Kobyliński Makino dla zwycięzcy Jerzego Zalewskiego wykonał gitarowy "Dzwon Zygmunta", Alina Duda wręczyła triumfatorowi zaproszenie na kolację do Hawełki, a prezes Wiesław Jopek - ogromny puchar.

W tej rywalizacji stratował przedstawiciel Gazety Krakowskiej, Piotr Rąpalski. Niestety pomimo wielkich zapowiedzi, zawodów nie wygrał.

Jedyna kobieta startująca w zawodach Bożena Bartoszewska (4 pączki) otrzymała nagrodę z firmy Supober, która wręczył Bernard Pieróg.

Po głównych zawodach przyszedł czas na konkurs dla VIP-ów i dziennikarzy. Wygrał przedstawiciel Hawełki w Pałacu Czeczotka Maciej Olesik, który najszybciej uporał się z pięcioma pączkami, nagrodę od Giełdy Samochodowo-Handlowej z Krakowa wręczyła prezes Ewa Krzywdzińska.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała Bożena Woźniak-Pachota z krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście, nie musiała interweniować.
Oto wyniki zawodów:
1. Jerzy Zalewski - 9 pączków
2. Mariusz Piotrowski - 7 pączków
2. Andrzej Sas - 7 pączków
3. Łukasz Winnicki - 6 pączków
3. Artur Kędzierski - 6 pączków
4. Piotr Rąpalski - 5 pączków
4. Bartosz Łakomy - 5 pączków
5. Bożena Bartoszewska 4 pączki

W kategorii VIP i dziennikarze:
1. Maciej Olesik - Hawełka w Pałacu Czeczotka
W tej konkurencji startowali również:
Maciej Gurgul - Krakowska Kongregacja Kupiecka
Małgorzata Korzeniak - Krakowska Kongregacja Kupiecka
Janusz Chmielewski - Agencja Reuter
Aleksander Kobyliński "Makino" - zespół Andrusy