środa, 05 grudzień 2018 20:46

Słodkie warsztaty uczestników projektu Mecenas Dziecięcych Talentów

Prezes Wiesław Jopek reprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na przedświątecznym spotkaniu uczestników projektu Mecenas Dziecięcych Talentów.

W "Słodkim Wierzynku" odbyło się niezwykłe spotkanie przedświąteczne uczestników siódmej edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Projekt prowadzony jest przez  Fundację Czas Dzieci, która powstała początkiem 2012 roku przy działającym już od 7 lat w Krakowie portalu CzasDzieci.pl, aby rozszerzać dotychczasowe, społeczne działania firmy. Jej misją jest kreowanie nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i kulturowego dzieci - w szczególności ze środowisk, w których te możliwości są niewielkie ze względu na terytorialne usytuowanie (małe miasta, wsie, ale też obrzeżne osiedla dużych miast).

- Projekt Mecenas Dziecięcych Talentów jest odpowiedzią na pragnienie umożliwienia rozwoju wybitnie utalentowanych dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, które chcą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a których możliwości finansowe na to nie pozwalają. Taki powód jak brak funduszy na uczestnictwo w odpowiednich zajęciach  pozalekcyjnych nie powinien hamować rozwoju młodych krakowskich naukowców, sportowców bądź artystów - mówi Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Rodziny.

W siódmej edycji programu uczestniczy 17 utalentowanych dzieci. - Krakowska Kongregacja Kupiecka od poczatku współdziała w tym projekcie - mówi prezes Wiesław Jopek. - Corocznie pomagamy trójce dzieci przezwyciężyć trudności finansowe w opłatach za dodatkowe zajęcia rozwijające ich talent.

W przedmikołajowy wieczór dzieci zajmowały się zdobieniem pierników. Do dyspozycji miały płynną mleczną czekoladę i różne posypki.

 

 

Ostatnio zmodyfikowano w środa, 05 grudzień 2018 20:51

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum