poniedziałek, 26 listopad 2018 11:00

Reprezentacja kupców z Limanowej wygrała doroczny turniej kręklarski w Brzesku

18. Turniej Kręglarski w Brzesku wygrała drużyna Limanowej przed Brzeskiem i Krakowem. Wśród mężczyzn triumfował Bartosz Pośladek z Brzeska przed Wojciechem Moszyńskim z Krakowa i Tomaszem Śmierciakiem z Limanowej. Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Pacewicz-Pyrek z Brzeska przed Bogusławą Stanisz i Beatą Wygodą (obie z Limanowej). Wśród dzieci zwyciężyła Anna Wygoda, przed Natalią Wygodą i Bartłomiejem Wygodą (wszyscy z Limanowej). Najmłodszym uczestnikiem był Jakub Nowak z Brzeska, wnuk prezesa Oddziału Bogdana Baranka.

Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Brzesku słynie z organizacji turniejów kręglarskich, Limanowa specjalizuje sie w strzelectwie pneumatycznym i krosach rowerowych, Myślenice ze strzelania goli do miniaturowych bramek. Po raz 18. w Brzesku został zorganizowany turniej kręglarski. W jego otwarciu uczestniczyła przewodnicząca Rady Miasta I Gminy w Brzesku Maria Kądziołka. W podsumowaniu imprezy i rozdaniu pucharów wziął udział burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.
Turniej od wielu lat rozgrywany jest o puchar prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Od 14 lat jego fundatorem jest Wiesław Jopek. Rywalizacja w tym roku była zacięta, o prymat walczyły drużyny z Limanowej i Brzeska. Pozostałe oddziały musiały uznać wyższość zawodników z Limanowej, choć reprezentacja z Krakowa też dzielnie walczyła zdobywając trzecie miejsce.
Najmłodszym uczestnikiem zawodów był niespełna 3-letni Jakub Nowak z Brzeska. To wnuk prezesa Oddziału Bogdana Baranka, który powiedział, że jego córka, matka Jakuba, po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju w wieku 6 lat.

Nagrody uczestnikom turnieju wręczali burmistrz Tomasz Latocha oraz prezesi z Krakowa Wiesław Jopek i z Brzeska Bogdan Baranek.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum