środa, 26 wrzesień 2018 17:42

Spotkanie prof. Jacka Majchrowskiego z kupcami i restauratorami

W siedzibie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej odbyło się spotkanie z prezydentem Krakowa prof. Jackiem Majchrowskim. Gospodarzem był prezes KKK Wiesław Jopek.

Przybyło około 40 osób, właścicieli restauracji, sklepów, sieci handlowych (Kocyk, Lewiatan), firm dostawczych, armatorów. W czasie ponad godzinnej, rzeczowej rozmowie obie strony wypowiedziały swoje zdanie na temat  problemów  na styku urząd - przedsiębiorca. Mowa więc była o limitach alkoholowych, opłatach za ogródki kawiarniane, ograniczeniach w godzinach sprzedaży alkoholu, działalności straży miejskiej, problemach komunikacyjnych. Prezydent zgodził się, że niektóre działania poszczególnych rad dzielnic są szkodliwe dla przedsiębiorców. Prezydent przyznał, że szczególnie sektor turystyki powinien być pod szczególnym nadzorem, w dobrym tego słowa znaczeniu, bowiem około 20 proc. społeczeństwa krakowskiego w mniejszym lub większym stopniu żyje z turystów. Prezydent dał przykład budżetu. budżet miasta to 4,7 mld zł, natomiast wyliczono, że wpływy z turystyki to 5,5 mld. zł. Część z tych pieniędzy trafia do miasta, ale większość otrzymują usługodawcy: hotelarze, restauratorzy, taksówkarze, kupcy, muzea.

Uczestnicy spotkania byli zadowoleni z jego przebiegu i wyrazili pragnienie, by takie spotkania inicjowane przez Krakowska Kongregację Kupiecka mogły odbywać się co najmniej dwa razy w roku.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum