wtorek, 22 maj 2018 19:47

Na cmentarzu na Rakowicach we wtorek 22 maja 2018 r. odbył się pogrzeb Jerzego Brzezińskiego, honorowego prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Na cmentarzu na Rakowicach pożegnaliśmy naszego prezesa honorowego śp. Jerzego Brzezińskiego. Po mszy świętej odprawionej przez ks. inf. Jerzego Bryłą – kapelana Bractwa Kurkowego wspólnie z ks. prałatem Markiem Głownia oraz ojcem Leonem Pokorskim (ofm) – bratem kurkowym kondukt żałobny przeszedł na miejsce wiecznego spoczynku honorowego prezesa i króla kurkowego.

Nad trumną przemawiali Janusz Kowalski prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Wiesław Jopek, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Kazimierz Loranc, podstarszy Bractwa Kurkowego oraz w imieniu przyjaciół z Sekcji Gastronomiczno-Turystycznej Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Marta Korbut.

Prezes Wiesław Jopek powiedział m.in.: Żegnamy dziś Jerzego Brzezińskiego, wspaniałego człowieka, wielkiego restauratora, pioniera prywatnej przedsiębiorczości gastronomicznej- Honorowego Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. A przecież tak niedawno, pięć lat temu w naszej siedzibie świętowaliśmy Jego 90. urodziny.

Jerzy Brzeziński urodził się w Krakowie. W okresie międzywojennym w klubie sportowym „Cracovia” uprawiał pływanie, zdobywając mistrzostwo okręgu. W czasie okupacji hitlerowskiej uczył się w Szkole Handlowej i współpracował z ruchem oporu.

11 czerwca 1967 roku przy ul. Praskiej otworzył kawiarnię, którą nazwał Cafe Milano. Była to druga w tym okresie prywatna kawiarnia w Krakowie. Za bufetem pracował syn, córka była kelnerką, żona nadzorowała kuchnię a jej wypieki, zwłaszcza torty słynne były nawet w Warszawie.

W Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej był wieloletnim przewodniczącym Branży Gastronomicznej.Jerzy Brzeziński niemal do ostatnich dni życia był aktywny. Do niedawna jeszcze kierował samochodem i chwalił się, że ma ponad 70 lat prawo jazdy. Przez te lata ani razu nie otrzymał punktu karnego.

Jerzy, Honorowy Prezesie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Zapewniam, że pozostaniesz w naszej pamięci.

Mogiłę śp. Jerzego Brzezińskiego okryły wieńce i wiązanki kwiatów.

Żył 95 lat.

Ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 22 maj 2018 19:51

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum