niedziela, 20 maj 2018 12:57

Jubileusz 90-lecia działalności Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Mszą świętą odprawioną przez kapelana małopolskiego rzemiosła ks. inf. Dariusza Rasia w Bazylice Mariackiej w Krakowie rozpoczęły się sobotnie uroczystości święta Rzemiosła Polskiego i 90-lecia Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. Zgodnie z tradycją po nabożeństwie orszak przeszedł wokół Rynku Głównego. Kwiaty złożono w miejscu śmierci Walentego Badylaka (studzienka koło restauracji Hawełka) oraz na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki.

W Międzynarodowym Centrum Kultury w Rynku Głównym odbyło się jubileuszowe spotkanie. Najważniejsze akcenty to wręczenie statuetki „Ambasadora Rzemiosła” prof. Jackowi Majchrowskiemu, prezydentowi Krakowa i „Szabli Kilińskiego” Janowi Ciszkowi, krakowskiemu stolarzowi z cechu Rzemiosł Drzewnych i Innych Zawodów.

Prezes MIRiP Janusz Kowalski witał gości. Przybyli m.in.: posłowie Władysław Kosiniak Kamysz i Jerzy Meysztowicz, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski z zastępcami Elżbietą Koterbą i Katarzyną Król, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, marszałek województwa Jacek Krupa z zastępcą Wojciechem Kozakiem, wicewojewoda Józef Gawron, prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski z Bydgoszczy z zastępcami Władysławem Jefremienko ze Szczecina i Janem Klimkiem z Katowic. Był też prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i król kurkowy Piotr M. Mikosz  „ Europejczyk”.

Janusz Kowalski został wyróżniony najwyższym odznaczeniem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej "Srebrną Kogą".

Dwaj zastępcy prezesa KKK Jerzy Kotala i Jan Wiesław Nalepa zostali uhonorowani złotymi medalami im. Jana Kilińskiego.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum