czwartek, 08 luty 2018 16:16

Mariusz Piotrowski krakowskim mistrzem 2018 w jedzeniu pączków na czas

Dzięki zabiegom Zbigniewa Kurleto i Ewy Krzywdzińskiej z Sekcji Gastronomiczno-Turystycznej KKK doszedł do skutku tegoroczny konkurs w jedzeniu pączków na czas. Prezes KKK Wiesław Jopek wręczył zwycięzcy Mariuszowi Piotrowskiemu puchar. W kategorii VIP w konkursie startowali nasi przedstawiciele Małgorzata Korzeniak i Jacek Fortuna. Konkurs zorganizowały Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto i restauracja Hawełka w Pałacu Czeczotka.

Wszystko jasne. Znamy mistrza Krakowa w jedzeniu pączków na czas. Został nim 26-leni Mariusz Piotrowski. W pięć minut zjadł dziesięć pączków. To jednak nie dało mu wygranej, bo taką samą liczbę pączków zjadł Michał Turowski. Jury zdecydowało o dogrywce. I tu lepszym okazał się właśnie Mariusz Piotrowski, który w ciągu dwóch minut pochłonął kolejne cztery paczki, podczas gdy jego konkurent uporał się zaledwie z trzema. Wśród VIP-ów i dziennikarzy najlepszym okazał się król kurkowy Piotr M. Mikosz "Europejczyk", zjadając w dwie minuty cztery paczki.
Zawody odbyły się w restauracji Hawełka w Pałacu Czeczotka. Ostatecznie wystartowało 11 zawodników. Na inaugurację z ustawionej we wnętrzach restauracji zaczarowanej dorożki popłynął w dal hejnał odegrany przez Łukasza Włodarczyka, strażaka z Wieży Mariackiej. Redaktor Michał Kozioł opowiadał dykteryjki o pączkach i słodkościach. Wreszcie za stołem zasiadło 11 zawodników, przed którymi stały patery z pączkami. Reprezentujący Hawełkę w Pałacu Czeczotka Zbigniew Kurleto ze stoperem dbał o czas zawodów. Alina Duda - reprezentujaca Hawełkę w Pałacu Czeczotka, Wiesław Jopek - prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Piotr M. Mikosz "Europejczyk" jako jury skrupulatnie policzyli, ile kto zjadł pączków.
A potem były nagrody. Aleksander Kobyliński Makino dla zwycięzcy wykonał gitarowy "Dzwon Zygmunta", Alina Duda wręczyła triumfatorowi zaproszenie na kolację do Hawełki, a prezes Wiesław Jopek - wspaniały puchar.
Po głównych zawodach przyszedł czas na konkurs i dwie minuty konsumpcji dla VIP-ów i dziennikarzy. Wygrał król kurkowy Piotr M. Mikosz "Europejczyk". Dostał nagrodę od Giełdy Samochodowo-Handlowej z Krakowa, którą wręczyli prezesi Ewa i Adam Krzywdzińscy.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała Bożena Woźniak-Pachota z krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Na szczeście, nie musiała interweniować.
Oto wyniki zawodów:
1. Mariusz Piotrowski - 10 pączków, w dogrywce 4
2. Michał Turowski - 10 pączków, w dogrywce 3
3. Jarosław Wanatko - 7 pączków
3. Szymon Sitko - 7 pączków
3. Bartosz Łakomy - 7 pączków
4. Krzysztof Kozak - 6 pączków
4. Maria Marzec - 6 pączków
5. Jakub Mazurek - 5 pączków
5. Konrad Sawula - 5 pączków
6. Kamil Działowy - 4 pączki
W kategorii VIP i dziennikarze:
1. Piotr M. Mikosz "Europejczyk" - król kurkowy - 4 pączki
2. Małgorzata Korzeniak - Krakowska Kongregacja Kupiecka - 3 pączki
3. Jacek Fortuna - Krakowska Kongregacja Kupiecka - 3 pączki
4. Wojciech Moszyński - Małopolski Cech Optyków - 3 pączki
5. Beata Rzemieniuk -  Telewizja Kraków - 2 pączki
6. Klaudia Syrek - Super Stacja - 2 pączki
7. Dawid Kołodziej - cukiernik z Hawełki - 2 pączki


 

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum