wtorek, 06 luty 2018 09:29

Doradcy płatnika – wystartowała nowa usługa dla Klientów ZUS

Prowadzisz działalność gospodarczą? Opłacasz składki – chcesz wiedzieć jaki jest stan rozliczeń na twoim koncie w ZUS? Pomoże ci w tym doradca płatnika składek. Od 1 lutego w każdej placówce ZUS wystartowała nowa usługa – przedsiębiorcom będzie pomagało 732 doradców.

Od 1 stycznia 2018 r. zmieniły się zasady w opłacaniu składek. Zniknęły stare numery rachunków, nie robimy trzech czy czterech wpłat tylko jedną. Jeden przelew do ZUS to uproszczenie dla płatników. Zmianie też uległy zasady księgowania wpłat. Obecnie wpłata w pierwszej kolejności pokrywa najstarsze zaległości - o ile takie są na koncie. Doradcy wyjaśnią płatnikom z czego wynika niedopłata i co zrobić aby się nie zwiększyła.

W każdej placówce podległej krakowskiemu oddziałowi ZUS przyjmuje po 2 doradców, natomiast w samym oddziale ZUS w Krakowie 4. Doradca podpowie w temacie ubezpieczeń i składek, odpowie na wszystkie pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Przedsiębiorco, doradca ci podpowie:

· jaki jest twój numer rachunku składkowego (NRS), na który powinieneś opłacać składki,

· poinformuje cię o zasadach opłacania składek oraz rozliczaniu wpłat,

· wyjaśni jakie informacje i dlaczego widzisz na swoim profilu na portalu PUE ZUS,

· wyjaśni wątpliwości na temat sporządzania i wysyłania dokumentów w Programie Płatnik

· założy ci konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS

· odpowie na pytania dotyczące rejestracji działalności gospodarczej, zasad zgłaszania do ubezpieczeń, wysokości składek, zasad wypełniania i korygowania dokumentów,

· poinformuje co możesz zrobić, jeśli masz zaległości w opłacaniu składek,

Z usług doradcy płatnika składek możesz skorzystać w każdej placówce ZUS. Na ekranie biletomatu w sali obsługi klienta wybierz Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”.

Jeśli masz konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), możesz przez internet zarezerwować wizytę u doradcy płatnika składek. Nie musisz wtedy czekać w sali obsługi na swoją kolejność. Więcej informacji na stronie www.zus.pl

Bożena Bielawska

p.o. regionalnego rzecznika ZUS

w Małopolsce

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum