piątek, 22 wrzesień 2017 14:51

„e-Składka” – każdy płatnik będzie miał indywidualny numer rachunku składkowego

Oto informacja ZUS: Od 1 stycznia 2018 r. - nowe zasady w opłacania składek do ZUS. Dotychczasowe konta w styczniu będą już zamknięte. Płatnik dostanie od nas jeden rachunek składkowy, na którym opłaci wszystkie składki.
Informacje o numerze rachunku składkowego płatnicy dostaną od nas listem poleconym w czwartym kwartale tego roku.  List dotrze do płatnika, jeżeli ZUS ma aktualny adres. Jeśli  dane są niepoprawne, jak najszybciej musi je skorygować  w placówce ZUS.
Więcej na ten temat w załączonej  informacji.

Informacja prasowa

„e-Składka” – każdy płatnik będzie miał indywidualny numer rachunku składkowego

Jeśli nie będziesz miał indywidualnego numeru rachunku składkowego - w styczniu nie zapłacisz składek ZUS. Dotychczasowe konta w styczniu będą już zamknięte. W zamian - wcześniej dostaniesz od nas jeden numer bankowy, którego ostatnie cyfry to twój numer NIP. Jednym przelewem zapłacisz wszystkie składki.

ZUS podzieli wpłatę proporcjonalnie na poszczególne ubezpieczenia i fundusze. Trzeba jednak wiedzieć, że wpłaty będą trafiały na najstarsze zadłużenie, a więc płatnik nie będzie mógł opłacić tylko bieżących składek , bez uregulowania zaległości, np., aby korzystać ze świadczeń chorobowych. Wpłata najpierw pokryje zaległości z odsetkami, a dopiero potem bieżące składki. Jeśli płatnik ma długi składkowe, winien skorzystać z układu ratalnego do 31 grudnia 2017 r. Pomogą w tym doradcy ds. ulg i umorzeń. Jest to bezpłatna usługa i można z niej skorzystać codziennie w godzinach otwarcia placówek ZUS. Doradca pomoże w przygotowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie zaległości na raty.

Informacje o numerze rachunku składkowego dostaniesz od nas listem poleconym w czwartym kwartale tego roku. List dotrze do Ciebie, jeżeli ZUS ma Twój aktualny adres. Jeśli Twoje dane są niepoprawne, skoryguj je jak najszybciej w placówce ZUS.

Nowy przedsiębiorca dostanie numer rachunku składkowego, gdy utworzymy mu konto płatnika składek.

Ważne:

· Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz z ZUS informacji o Numerze Rachunku Składkowego skontaktuj się z placówką ZUS albo z Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel. 22 560 16 00).

· Jeśli zgubisz informację o Numerze Rachunku Składkowego, to niezwłocznie zgłoś się do placówki ZUS albo skontaktuj się z Centrum Obsługi Telefonicznej.

· Bank nie „podpowie” ci nowego numeru rachunku składkowego - musisz go znać.

· Twój rachunek powinien zawierać nasz numer identyfikacyjny ZUS tj., 60000002, a ostatnie 10 cyfr rachunku to twój numer NIP. Sprawdź zanim zaczniesz płacić.

· W 2018 r. bez informacji o Numerze Rachunku Składkowego nie będziesz mógł opłacić żadnych składek gdyż dotychczasowe rachunki do wpłat zostaną zamknięte.


Ostatnio zmodyfikowano w piątek, 22 wrzesień 2017 14:55

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum