środa, 20 wrzesień 2017 11:07

Zaproszenie na Imaginarium Jana Kantego Pawluśkiewicza w ICE Kraków

Szanowni Państwo, oto komunikat przekazany przez prezesa Wiesława Jopka:
Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie zaprasza do udziału w Imaginarium Jana Kantego Pawluśkiewicza w ICE Kraków w dniu 07.10.2017 r. o godz. 19.00 (informacja w załączeniu). Jan Kanty Pawluśkiewicz obchodzi w tym roku 75. urodziny i 50. rocznicę rozpoczęcia kariery artystycznej, a to świetny pretekst do świętowania! Z tej okazji sam artysta i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają 7 października na jubileuszowy koncert.
Cena biletów: 60, 80 lub 100 zł, w zależności od miejsca (będą do nabycia w Małopolskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości, pok. 11, I.p (Beata Ostrowska).
Prosimy o rezerwację biletów telefonicznie (12 421-52-51) lub e-mailem: 12 421-52-51 – do dnia 02.10.2017 r.

Imaginarium Jana Kantego Pawluśkiewicza w ICE Kraków

Jan Kanty Pawluśkiewicz obchodzi w tym roku 75. urodziny i 50. rocznicę rozpoczęcia kariery artystycznej, a to świetny pretekst do świętowania! Z tej okazji sam artysta i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają 7 października na jubileuszowy koncert.

Współtwórcy słynnej grupy Anawa, autora "Nieszporów Ludźmierskich", muzyki teatralnej i filmowej przedstawiać nikomu nie trzeba. Na swój jubileusz Jan Kanty Pawluśkiewicz wybrał imponujące oratorium „Ogrody Jozafata” z 2002 roku, inspirowane „Boską Komedią” Dante Alighieriego. Wśród 13 pieśni, które usłyszymy w ICE Kraków zabrzmią nie tylko adaptacje fragmentów z utworu Dantego, ale również autorska pieśń pióra Leszka Moczulskiego „Samotni na dwóch brzegach”.

Dzieło wykonają: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz stuosobowy chór pod kierownictwem profesora Wiesława Delimata, składający się ze śpiewaków Chóru Pueri Cantores Cracovienses oraz Chóru Passionart. Artyście towarzyszyć będzie ponadto rzesza polskich solistów: sopranistki Iwona Socha i Elżbieta Towarnicka (którą fani twórczości artysty mogli usłyszeć m.in. w „Harfach Papuszy”), Magdalena Idzik (mezzosopran), Aleksander Kruczek (tenor) oraz Kamil Zdebel (baryton). Całość poprowadzi od pulpitu dyrygent Ewa Strusińska.

Artysta przeniesie publiczność do krainy, a właściwie doliny Jozafata – przestrzeni pomiędzy Ziemią a Niebem i piekłem, w której, zgodnie z nauką chrześcijańską, ludzie po końcu świata będą oczekiwać na Sąd Ostateczny. Taki swoisty świat, bezpośrednio inspirowany wizją Dantego, stanowi doskonałą ilustrację wartości chrześcijańskich, wspólnych kulturze Zachodu. „Obraz świata” to (za: Hansem Blumenbergiem) konstrukcja, za pomocą której człowiek rozumie siebie samego w świecie znaczeń.

Będzie to widowisko oratoryjne, które zafrapuje niejednego słuchacza. Całość zgrabnie podsumowuje sam artysta: „Pieśni Doliny Jozafata” to koncert śpiewany, którego premiera w pierwotnym zamiarze miała odbyć się w terminie znacznie późniejszym. Chodziło o czas który nastąpi po Sądzie Ostatecznym /jak podaje Pismo/, a więc momencie dość odległym i bliżej nieznanym. Wszelako wrodzona niecierpliwość skłania mnie do przedpremierowej prezentacji dzieła dnia 7.10.2017 w ICE Kraków.

Tak więc przedpremierowo zapraszam!”

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum