czwartek, 15 czerwiec 2017 15:23

Procesja Bożego Ciała

Tysiące wiernych przeszło w uroczystej procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny. - Wolna, suwerenna i sprawiedliwa Polska to Polska, która stoi na straży życia swoich dzieci. Wszystkich dzieci! - mówił podczas kazania metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentowała delegacja ze Zbigniewem Burdakiem, pełnomocnikiem Prezydium KKK ds. Oddziałów na czele.

Uroczystości ku czci Bożego Ciała w Krakowie rozpoczęły się od mszy świętej na ołtarzu polowym na Wawelu. Koncelebrowana przez metropolitę krakowskiego Marka Jędraszewskiego, kard. Stanisława Dziwisza i biskupów krakowskich uroczystość zgromadziła tłumy wiernych.
Przy pierwszym ołtarzu na pl. ks. Adama Studzińskiego  odczytano fragment Ewangelii, a krótkie kazanie wygłosił bp Damian Muskus. Drugi ołtarz przygotowano przed kościołem św. Piotra i Pawła na ulicy Grodzkiej. Tam z kolei do wiernych o przemawiał bp Grzegorz Ryś. O wartości rodziny i małżeństwie na trzecim ołtarzu przy kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym mówił natomiast bp Jan Szkodoń. Ostatni z ołtarzy Bożego Ciała postawiono przed wejściem do Bazyliki Mariackiej. Kazanie wygłosił abp Marek Jędraszewski. – Jak co roku Pan Jezus wyszedł na ulice naszego miasta. Ze swej strony miasto wita Go z najwyższą czcią i ogromną radością – zaczął metropolita krakowski. Nawiązując do tradycji święta Bożego Ciała mówił o potrzebie obecności Chrystusa w przestrzeni publicznej.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum