poniedziałek, 02 styczeń 2017 19:17

DZIEŃ PATRONA

Dnia 13 grudnia odbył się w naszej szkole Dzień Patrona. Gościem specjalnym tej uroczystości był prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej pan Wiesław Jopek. Centralnym punktem obchodów tego dnia był turniej wiedzy pt. „Krakowska Kongregacja Kupiecka w historii miasta i szkoły”. Trzyosobowe reprezentacje klas IV-VI rywalizowały ze sobą w trzech etapach tego konkursu: Daty i wydarzenia; Historia kupiectwa; Co wiesz o Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej; Sztandar szkoły. Turniej miał uroczysty charakter i odbył się na sali gimnastycznej gdzie na widowni swoich reprezentantów dopingowali koledzy i koleżanki z klas, a życzenia powodzenia przekazał pan dyrektor Artur Pasek. Rywalizacja drużynowa była bardzo wyrównana, zwycięzców turnieju wyłoniła dogrywka. Ostatecznie pierwsze miejsce i główną nagrodę w konkursie wiedzy o patronie zajęła kl. VI A (drużyna w składzie: Monika Bugajska, Krzysztof Rogoda, Magda Skiba). Doceniając zaangażowanie wszystkich startujących drużyn, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki.


 
Dodatkowo, podczas tej uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody w dwóch konkurach plastycznych. W konkursie pt. „Sukiennice i kupcy” (dla kl. I-III) I miejsce zajęła Natalia Kurbiel z kl. II B, II miejsce Joanna Florczyk z kl. III B, III miejsce Oliwia Sikora z kl. II B.
W konkursie plastycznym dla kl. IV-VI na odwzorowanie loga szkoły I miejsce zajął Sebastian Myrlak z kl. V A, II miejsce Jarosław Makucha z kl. IV A, III miejsce Anna Radzicka z kl. V A.
Warto dodać, iż praca Sebastiana została przekazana na ręce pana prezesa Wiesława Jopka, jako pamiątka obchodów Dnia Patrona.
Na koniec pragniemy wyrazić uznanie i podziękowanie dla wszystkich uczniów za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania do konkursu o patronie szkoły.
Izabela Orlińska
fot. Joanna Tokarska
 

Ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 03 styczeń 2017 15:47

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum