Mszą świętą odprawioną przez kapelana małopolskiego rzemiosła ks. inf. Dariusza Rasia w Bazylice Mariackiej w Krakowie rozpoczęły się sobotnie uroczystości święta Rzemiosła Polskiego i 90-lecia Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. Zgodnie z tradycją po nabożeństwie orszak przeszedł wokół Rynku Głównego. Kwiaty złożono w miejscu śmierci Walentego Badylaka (studzienka koło restauracji Hawełka) oraz na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki.

W związku pojawiającymi się informacjami związanymi  z upływem w dniu 19 maja 2018 r. terminu na zgłoszenie do CEIDG numeru PESEL informujemy, że powyższy obowiązek dotyczy wyłącznie tych przedsiębiorców, którzy po 2001 r. nie uzupełnili wpisu o numer ewidencyjny PESEL.
Oznacza to w praktyce, że jeżeli przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą i po 2001 r. dokonał dowolnej zmiany w posiadanym wpisie to na pewno ma dopisany numer PESEL i jego wpis nie zostanie wykreślony z CEIDG.
Wyjaśniamy również, że obowiązek ten nie odnosi się do osób zagranicznych, które nie posiadają numeru PESEL.
Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twój wpis posiada numer PESEL, dzwoń pod numer telefonu 12 616-56-00 w godz. 7:40 do 15:15.

czwartek, 17 maj 2018 10:42

Wspomnienie o Jerzym Brzezińskim

Wspomnienie o Jerzym Brzezińskim

Niedawno, pięć lat temu w siedzibie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej świętowaliśmy 90. urodziny Jerzego Brzezińskiego - Honorowego Prezesa. Zorganizowane wtedy zostało dla dostojnego jubilata małe przyjęcie z tortem i szampanem.

Jerzy Brzeziński urodził się w Krakowie. W okresie międzywojennym w klubie sportowym „Cracovia” uprawiał pływanie, zdobywając mistrzostwo okręgu. W czasie okupacji hitlerowskiej uczył się w Szkole Handlowej i współpracował z ruchem oporu.
11 czerwca 1967 roku przy ul. Praskiej otworzył kawiarnię, którą nazwał Cafe Milano. Była to druga w tym okresie prywatna kawiarnia w Krakowie.
Za bufetem pracował syn, córka była kelnerką, żona nadzorowała kuchnię a jej wypieki, zwłaszcza torty słynne były nawet w Warszawie.
Cafe Milano stało się mekką nie tylko krakowskich artystów. Bywali tu m.in.: Leszek Herdegen, Lidia Zamkow, Halina Czerny-Stefańska, Ewa Demarczyk, Brunon Rajca, Zygmunt Konieczny, Krzysztof Litwin, Piotr Skrzynecki, Jerzy Waldorf, Skaldowie, Niebiesko Czarni.
W Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej był wieloletnim przewodniczącym Branży Gastronomicznej.
Jerzy Brzeziński w 1977 roku wstąpił do Bractwa Kurkowego. Był marszałkiem i królem kurkowym i należał m.in. do grona organizatorów wyjazdu Bractwa Kurkowego do Wiednia na obchody 300-lecia Odsieczy Wiedeńskiej, gdzie spotkał sie m.in. z papieżem Janem Pawłem II.

Jerzy Brzezinski niemal do ostatnich dni życia był aktywny, udzielał się w obu organizacjach. Do niedawna jeszcze kierował samochodem i chwalił się, że ma już 70 lat prawo jazdy. Przez te lata ani razu nie otrzymał punktu karnego.

Pogrzeb Jerzego Brzezińskiego odbędzie się na cmentarzu Rakowickim 22 maja (wtorek) o godz. 13.
Cześć Jego Pamięci

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś.p. Jerzego Brzezińskiego

Honorowego Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej,

Króla Kurkowego A.D. 1983 „Życzliwego”,

zasłużonego gastronomika, niestrudzonego w pracy społecznej Obywatela,

Kolegi pełnego uprzejmości i życzliwości.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w dniu 22 maja 2018 r., o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,

po czym nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim

składają

Prezes, Rada, Prezydium i Członkowie

Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum