Szanowni Państwo,
Nasz wspaniały kolega z pracy, Marek Bruno-Kamiński walczy o życie. Marek przez 26 lat nawiązywał i koordynował współpracę partnerską Krakowa z miastami niemieckiej strefy językowej. Teraz, zamiast cieszyć się zasłużoną emeryturą, spełniać swoje największe pasje (jest melomanem, poetą, miłośnikiem sztuki i literatury) musi zmagać się z bardzo ciężką chorobą. Podejmowane w Polsce próby leczenia niestety okazały się bezskuteczne. Pomocy musiał szukać zagranicą. I znalazł - w Szpitalu im. A. Kruppa w Essen. Niestety ten zabieg, który może uratować mu życie - choćby nawet pozostał na wózku inwalidzkim - jest dość kosztowny. Dlatego bardzo chcemy mu pomóc. I pomoc prosimy także Państwa. Każda przysłowiowa złotówka przybliża szanse Marka na wyjazd do Essen.
Można mu pomóc wpłacając  dowolną kwotę na portalu Zrzutka:
https://zrzutka.pl/zabieg-ratujacy-zycie-w-niemczech-w-rzadkiej-chorobie-rdzenia-kregowego-ybc2e2
Więcej o Marku tutaj: http://krakow.pl/otwarty_na_swiat/aktualnosci/225082,62,komunikat,pomoc_dla_marka_bruno-kaminskiego.html
Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.
Z wyrazami szacunku,
Anna Frankiewicz Dyrektor Kancelarii Prezydenta wraz z Zespołem
Urząd Miasta Krakowa

W piątek 23 listopada 2018 roku odbyła się Rada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Omówiono bieżące działania. Rada zdecydowała o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej na dzień 17 grudnia 2018 r.

czwartek, 22 listopad 2018 16:21

Znamy nowych zastępców prezydenta Krakowa

Prezydent Jacek Majchrowski przedstawił swoich nowych zastępców na kadencję 2018–2023. Zostali nimi: Andrzej Kulig, który zajmie się polityką społeczną i komunalną, Jerzy Muzyk – zrównoważonym rozwojem, Bogusław Kośmider będzie nadzorował obsługę mieszkańców a Anna Korfel-Jasińska przejmie pion edukacji i sportu. Pion prezydenta Jacka Majchrowskiego zostanie uzupełniony o kulturę.

Prezydent Jacek Majchrowski złożył ślubowanie podczas pierwszej sesji Rady Miasta Krakowa VIII kadencji. Zaprzysiężenie Prezydenta Miasta Krakowa odbyło się w środę, 21 listopada, w samo południe w sali obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych. Sesję prowadziła radna Teodozja Maliszewska. Wśród licznych gości była mocna reprezentacja krakowskich kół gospodarczych w tym Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z prezesem Wiesławem Jopkiem i Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie z prezesem Januszem Kowalskim.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum