wtorek, 26 marzec 2019 19:01

Kraków wyliczy holenderską emeryturę

W krakowskim ZUS powstał Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych, który będzie zajmował się wyliczaniem świadczeń emerytalno-rentowych dla osób, które pracowały w Holandii.

W piątek, 22 marca w Krakowie odbyło się posiedzenie Zarządu Europejskiej Akademii Gastronomicznej z udziałem m.in.  Rafaela  Ansóna - prezydenta Europejskiej Akademii Gastronomicznej, Macieja Dobrzynieckiego - sekretarza generalnego Europejskiej Akademii Gastronomicznej oraz Inmaculady Quintana Cabrery – Hiszpańska  Akademia Gastronomiczna. Spotkanie było wyjątkową płaszczyzną do dyskusji o Krakowie, jako Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019. – To ogromny zaszczyt dla Krakowa, że Zarząd Europejskiej Akademii Gastronomicznej tu obraduje. Kraków realizuje mnóstwo wydarzeń związanych z tytułem Stolicy Kultury Gastronomicznej – powiedziała Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki. Dodała, że część wydarzeń adresowanych jest do branży.

piątek, 22 marzec 2019 11:53

Gotuj po hiszpańsku - nawa edycja

Fundacja PROAKTYWNI prowadzi rekrutację do OSTATNIEJ - VI edycji międzynarodowego projektu  „Gotuj po hiszpańsku II”!

środa, 20 marzec 2019 19:45

Święto patrona miasta św. Józefa

19 marca imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji władze miasta wraz z uczniami krakowskich szkół im. Józefa Dietla złożyły w południe kwiaty pod pomnikiem swojego patrona na placu Wszystkich Świętych. W siedzibie Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych na placu Wolnica 7 zostały wręczone medale im. św. Józefa. W Bazylice Mariackiej została odprawiona uroczysta msza w intencji mieszkańców Krakowa. Tramwaje i autobusy jeździły z biało-niebieskimi flagami. W uroczystościach ku czci patrona miasta św. Józefa uczestniczyli przedstawiciele Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z prezesem Wiesławem Jopkiem na czele. Był też kongregacyjny poczet sztandarowy.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum