Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w spotkaniu Pani Poseł Agnieszki Ścigaj z mieszkańcami dzielnicy I-ej Stare Miasto z cyklu "Porozmawiajmy o waszej dzielnicy".          26 marca o godzinie 17.00  na ulicy Floriańskiej 53 będzie okazja do dyskusji i rozmowy na temat problemów lokalnej społeczności pierwszej dzielnicy.
Z poważaniem - Piotr Kubiczek

W czwartek, 22 marca 2018 r. odbyło się wielkanocne spotkanie w Stowarzyszeniu Przyjaciół DPS im. LiA Helclów w Krakowie. Prezesem jest Wiesław Jopek - szef Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Stowarzyszenie prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „DOM- MED”. To zakład leczniczo-opiekuńczy, który zajmuje się 110 osobami obłożnie chorymi. 40 proc pacjentów jest w stanie wegetatywnym. Najmłodszy z pacjentów ma niecałe 30 lat, a najstarsza podopieczna niedawno skończyła 100 lat. Pacjentami zajmuje się 90-osobowa grupa lekarzy, pielęgniarzy, sanitariuszy, opiekunów medycznych, rehabilitantów. Dyrektorem NZOZ Dom-Med jest Jadwiga Laszuk. W spotkaniu uczestniczył m.in. Andrzej Kulig- zastępca prezydenta Krakowa oraz Witold Kramarz - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Była okazja do rozmów i świątecznych życzeń.

wtorek, 20 marzec 2018 19:27

Pismo z PIP w sprawie handlu w niedziele

Oto pismo jakie nadeszło do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w sprawie handlu w niedziele.

Pobierz PDF

W poniedziałek, 19 marca imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Miejskie tramwaje i autobusy wyjechały na ulice udekorowane biało-niebieskimi chorągiewkami. Kładka Bernatka, Estakada Lipska – Wielicka oraz TAURON Arena Kraków po zmroku zostały podświetlone w biało – niebieskich barwach. Biało – niebieskie flagi pojawiły się w Krakowie na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych. Na miejskich uroczystościach w Bazylice Mariackiej Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek ze swoim zastępcą Jackiem Fortuną i pełnomocnikiem prezydium Zbigniewem Burdakiem. Był tez kongregacyjny poczet sztandarowy.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum