To już tradycja, że raz w roku wszyscy najważniejsi politycy szczebla centralnego, samorządowcy, przedstawiciele biznesu i lokalni liderzy, przyjeżdżają do Krakowa, żeby debatować o najważniejszych wyzwaniach i problemach lokalnej władzy. W tegorocznym IV Europejskim Kongresie Samorządów wzięło udział blisko 1900 gości z 36 krajów świata. Kongres odbył się w dniach 25-26 maja pod hasłem „Samorząd strategią dla przyszłości”. Obradom przysłuchiwało się ponad 100 dziennikarzy, którzy na żywo przekazywali rozmowy z najważniejszymi gośćmi. Jedna z najważniejszych i największych takich konferencji w Europie obejmowała ponad 80 wydarzeń. Były w śród nich bloki programowe, panele, warsztaty, wykłady, prezentacje i „historie sukcesu”. Wydarzenia realizowane były w ścieżkach: Finanse, Społeczeństwo, Innowacje, Gospodarka, Środowisko oraz Biznes i Samorząd.

Komisja Turystyki Górskiej PTTK przysłała na ręce prezesa Wiesława Jopka podziękowanie za uczestnictwo w Kongresie, szczególnie za udział w dyskusji "Wpływ rozwoju ruchu turystycznego na rozwój usług w centrach krajoznawczych".

W dniu 04 czerwca 2018r. w siedzibie Dziennika Polskiego, przy Al. Pokoju 3 w Krakowie, w godzinach 12.00-14.00, odbędą się konsultacje
dotyczące „zatorów płatniczych”. Spotkanie poprowadzi redaktor Zbigniew Bartuś, a w konsultacjach będzie uczestniczyć Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii Podsekretarz Stanu Mariusz Haładyj.
Dużym problemem dla wielu przedsiębiorców są zatory płatnicze, dlatego tak ważne jest aby w spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy, których temat dotyczy.Uprzejmie proszę o zgłaszanie się przedstawicieli izb do udziału w konsultacjach.Poniżej link do strony, z którą należy się zapoznać i która jest poświęcona temu problemowi https://www.mpit.gov.pl/media/55199/Zielona_Ksiega_zatory_platniczne.pdf

Ilość miejsc ograniczona, bardzo proszę o przesyłanie zgłoszeń do poniedziałku 14.05.2018r.
Z poważaniem Natalia Augustyn Głowa

11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych  organizuje Ogólnopolski Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Proszę o wykorzystanie załączonych informacji, zależy nam aby jak najwięcej osób skorzystało z bezpłatnych porad ekspertów.
Krakowski oddział ZUS zaprasza do udziału w wydarzeniu wszystkich zainteresowanych; przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne bądź chcących zatrudnić takie osoby, niepełnosprawnych i ich rodziny, pracowników biur rachunkowych, księgowe.

poniedziałek, 07 maj 2018 17:05

Komunikat ZUS, maj 2018

Od 2 maja na Salach Obsługi Klientów w każdej placówce ZUS uruchomiona została usługa doradcy ds. e-ZLA.
Zadaniem doradcy jest:
- wyjaśnianie wątpliwości lekarzy, ubezpieczonych, płatników dotyczących zasad obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich, informowanie o korzyściach płynących z e-ZLA
- wyjaśnianie wątpliwości dotyczących informacji zawartych na profilu PUE w każdej z ról w zakresie e-ZLA i zakładanie profili PUE ZUS

Zgodnie z dotychczasowymi przepisami okres przejściowy gdzie lekarze mogli wystawiać zwolnienia lekarskie w formie papierowej miał zakończyć się 1 lipca tego roku.  Wtedy elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA miały stać się jedyną obowiązującą formą wystawiania zwolnień. Wychodząc naprzeciw lekarzom termin został przesunięty na 1 grudnia br.
Więcej informacji w załączonym materiale.
Z wyrazami szacunku
Bożena Bielawska
p.o. rzecznika regionalnego ZUS w Małopolsce

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum