W uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, patronki kościoła i parafii mariackiej, mszę świętą w głównej świątyni maryjnej Krakowa odprawił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Krakowską Kongregacje Kupiecka reprezentował prezes Wiesław Jopek ze swoim zastepcą Jerzym Kotalą i pełnomocnikiem Zbigniewem Burdakiem. Był tez poczet sztandarowy KKK.

środa, 16 sierpień 2017 12:38

Mieczysław Banaś, były prezes KKK nie żyje

Z głębokim żalem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci


Mieczysława Banasia


Cenionego restauratora,
Honorowego Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, który w roku 1989 doprowadził do reaktywacji naszej organizacji i dwukrotnie był jej prezesem

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia

Prezes, Prezesi z poprzednich kadencji, Rada i Członkowie
Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

W święto Matki Bożej Zielnej 15 sierpnia od rana na Małym Rynku trwał niebywały ruch. Bo przecież ciągle jeszcze trwa Festiwal Pierogów, dzień ostatni. Ponadto od rana ludzie przychodzą po zioła, które przygotowały panie z Sekcji Kupców Sukiennic. Z tych ziół tworzą bukiety i wianki, które zgłaszają do konkursu, a następnie zabierają do poświęcenia w kościele. Przed południem archiprezbiter Bazyliki Mariackiej ks. inf. Dariusz Raś odprawił mszę świętą w intencji kupców, a następnie na Małym Rynku poświecił zioła.

poniedziałek, 14 sierpień 2017 16:11

XV Festiwal Pierogów - nagrody

W poniedziałek w południe prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i jego zastępca Leszek Lejkowski wręczyli nagrody zwycięzcom tegorocznego Festiwalu Pierogów. Za najlepsze pierogi zawodowe jury uznało kołduny kresowe z firmy Pierożki Babci Władzi z Trzciany. Publiczność uznała za najlepsze pierogi z jagnięciny z pesto w sosie miętowym z Sekretu Smaku.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum