sobota, 15 kwiecień 2017 15:19

Metropolita krakowski na Nowym Kleparzu

Metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski poświęcił potrawy wielkanocne przyniesione w koszykach przez kupców i klientów na Nowy Kleparz. Metropolita pobłogosławił również bezdomnych i potrzebujących, dla których zarząd Spółki Kupieckiej Nowy Kleparz przygotował około 100 paczek żywnościowych.

Prezesi Spółek Kupieckich Nowego Kleparza i Starego Kleparza zapraszają kupców i klientów placów w sobotę 15 kwietnia na święcenie pokarmów wielkanocnych. Na Nowym Kleparzu poświęcenie odbędzie się o godz. 10.30, natomiast na Starym Kleparzu o godz. 11. Poświęcenia koszyczków dokona metropolita krakowski ks. arcybiskup Marek Jedraszewski.

czwartek, 13 kwiecień 2017 14:58

Wielkanocne życzenia

W Wielki Czwartek obradowało prezydium Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Wszyscy członkowie prezydium i prezes KKK Wiesław Jopek składają członkom organizacji oraz wszystkim przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia - Wesołego Alleluja! Jednocześnie składają podziękowania za życzenia nadesłane na adres Kongregacji. Na załączonej fotografii członkowie prezydium, pracownicy biura prz wielkanocnej palmie konkursowej z Targów Wielkanocnych 2017.

Prezes Wiesław Jopek ze swoim zastępcą Jerzym Kotalą i sekretarzem Rady KKK Romanem Gawrysiakiem reprezentowali Krakowską Kongregację Kupiecką na spotkaniu wielkanocnym w Małopolskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości. W spotkaniu uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm RP Józef Lassota i Ireneusz Raś, wojewoda małopolski Józef Pilch i zastępcy prezydenta Krakowa Elżbieta Koterba i Tadeusz Trzmiel. Gospodarzem spotkania był Janusz Kowalski, prezes MIRiP.

 

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum