Szanowni Państwo,

ze zdumieniem dowiedziałem się, że żadna z placówek ochrony zdrowia w Krakowie nie posiada tak bardzo potrzebnego urządzenia, jakim jest System Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN. Jest to system, który zapobiega wypadaniu włosów u pacjentów onkologicznych poddawanych chemioterapii. Zachowanie włosów ma w leczeniu onkologicznym ogromne znaczenie psychologiczne, zwłaszcza u kobiet. NFZ nie dofinansowuje takiego zakupu, ponieważ nie jest to sprzęt ratujący życie. Szukam wsparcia u ludzi dobrej woli, którzy zechcieliby przekazać nawet najskromniejszy datek na Fundację Rozwoju Onkologii i Edukacji Onkologicznej FROEO, która potrzebuje zebrać 120 tys. zł na zakup tego urządzenia dla pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ze swojej strony zadeklarowałem przekazanie wpływów z mojej niedawno wydanej książki pt. „Absolwenci rocznik ‘69” na ten szczytny cel.

W załączniku przekazuję pismo od Fundacji FROEO, w którym znajduje się szczegółowy opis działania urządzenia.

Proszę o Wasze wsparcie Jerzy Fedorowicz

Wczoraj, przed estradą wróżka wróżyła i lała wosk, o godz. 18 odbył się koncert andrzejkowy w wykonaniu Małgorzaty Wójcik „Koktajl Muzyczny”. Dziś, 1 grudnia odbywa się prezentacja Słowacji i promocja regionu Orawa.

W sobotę 2 grudnia o godz. 13 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Krakowiacy” z okazji 40-lecia działalności. W tym dniu od godz. 15 wystąpią zespoły i soliści z Klubu Kultury Wróblowice.3 grudnia od godz. 12 prezentować się będzie gmina Rabka Zdrój. Wystąpi m.in. dziecięcy zespół regionalny „Majeranki”, prezentować się będą rabczańscy twórcy regionalni oraz odbywać się będą warsztaty plastyczne. W tym samym dniu o godz. 16. 30 wystąpi kapela ludowa „Serenada”.

niedziela, 26 listopad 2017 16:21

Niedziela na Targach Bożonarodzeniowych

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie to miejsce, gdzie można znaleźć świąteczny prezent na każdą kieszeń. Po udanych zakupach wszyscy mogą posilić się przy stoiskach gastronomicznych oraz zatrzymać się przy estradzie, aby podziwiać występy zespołów artystycznych. W niedzielę  na estradzie Targów wystąpił zespół folklorystyczny „Skład Niearchaiczny” z Żywca, a o godz. 18 odbędzie się spektakl muzyczny pt. „W kawiarni u Antoniowej” przygotowany przez Fundację Grupy „Adalex”.

niedziela, 26 listopad 2017 10:46

Święto Kupca 2017 w Proszowicach

Mszą świętą w kościele parafialnym w Proszowicach zainaugurowano tegoroczne Święto Kupca.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum