Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek był współgospodarzem dorocznego spotkania opłatkowego prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego i metropolity ks. abp. Marka Jędraszewskiego z krakowianami i turystami na Targach Bożonarodzeniowych.

W południe, w niedzielę 17 grudnia z estrady Targów Bożonarodzeniowych, które potrwaja do 7 grudnia 2018 roku, w stronę mieszkańców miasta i turystów popłynęły życzenia wypowiedziane przez prezydenta Jacka Majchrowskiego i przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera. Opłatki poświęcił metropolita krakowski aks. abp Marek Jędraszewski.
Honorowych gości powitały kolędy w wykonaniu artystów Loch Camelot. Potem Dariusz Michalak, szef firmy Artim realizujacej na zlecenie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Targi Bożonarodzeniowe zaprosił na stradę wszystkich gości. Popłynęły życzenia zdrowych i wesołych świat oraz pomyślności w nowym roku. Potem goście z koszami pełnymi opłatków zeszli do oczekujących krakowian i turystów. Był czas na osobiste życzenia i łamanie się opłatkami.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa i Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak byli gośćmi małopolskich rzemieślników na spotkaniu opłatkowym. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek i wiceprezes Jerzy Kotala. Był tez sekretarz Rady KKK Roman Gawrysiak. Gości witał prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski.
Władze kościelne reprezentował ks. inf. Bronisław Fidelus, który przyszedł w zastępstwie metropolity ks. abp. Marka Jedraszewskiego. Był też archiprezbiter Bazyliki Mariackiej ks. in. Dariusz Raś, kapelan małopolskich rzemieślników.

wtorek, 12 grudzień 2017 16:47

Święto Kupca 2017 w Krakowie

Doroczne obchody Święta Kupca mają w Krakowie niezwykle bogatą tradycję, tak samo jak organizująca je Krakowska Kongregacja Kupiecka. Podobnie jak w wiekach minionych, także i w tym roku - 10 grudnia, czyli w pierwszą niedzielę po święcie Niepokalanego Poczęcia, rozpoczęły się one od uczestnictwa kupców w mszy świętej. Uczestniczyły w niej delegacje zaprzyjaźnionych organizacji gospodarczych, ale także ich poczty sztandarowe, w tym oddziałów KKK, a także szkół, których Kongregacja jest patronką.

sobota, 09 grudzień 2017 12:43

Święto Kupca 2017 w Myślenicach

Jak co roku myśleniccy kupcy spotykali się w dniu święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od dawien dawna patronki kupiectwa krakowskiego. Dzień ten jest najważniejszą datą dla prastarej organizacji samorządu kupieckiego, w tym również kupów z Myślenic, którzy tworzą Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym dniu trzy osoby zostały pasowane na kupców.
Ceremoniał pasowania jest niezwykle uroczysty. Dokonał go prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek w asyście prezesa Oddziału w Myślenicach Lucyny Gowin. Zaszczytu złożenia stosownej przysięgi dostąpili w tym roku Justyna Jędrzejak, Maria Panek oraz Radosław Musioł.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum