poniedziałek, 14 sierpień 2017 16:11

XV Festiwal Pierogów - nagrody

W poniedziałek w południe prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i jego zastępca Leszek Lejkowski wręczyli nagrody zwycięzcom tegorocznego Festiwalu Pierogów. Za najlepsze pierogi zawodowe jury uznało kołduny kresowe z firmy Pierożki Babci Władzi z Trzciany. Publiczność uznała za najlepsze pierogi z jagnięciny z pesto w sosie miętowym z Sekretu Smaku.

niedziela, 13 sierpień 2017 15:01

XV Festiwal Pierogów - Niedziela dzień trzeci

Niebywałe tlumy zgłodniałych krakowian i turystów od rana szturmują kioski z pierogami na Małym Rynku. Dziś publiczność wybiera najlepsze pierogi. Festiwal potrwa do wtorku 15 sierpnia.

sobota, 12 sierpień 2017 10:57

XV Festiwal Pierogów - dzień drugi

Drugi dzień XV Festiwalu Pierogów w Krakowie rozpoczął się deszczowo. Dopiero po południu niebo nieco się rozjaśniło, deszcz przestał padać i od razu pojawili się smakosze pierogów.  Przed południem pracowało także jury profesjonalne, Leszek Lejkowski - zastepca prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej osobiście pilnował, by pierogi z poszczególnych stoisk trafiały do oceny jurrorów. Wyniki ich pracy poznamy w poniedziałek 14 sierpnia w południe. Z pobieżnych obserwacji wynika, że największe kolejki ustawiają się przed stoiskiem „Sekretu Smaku”. Ale czy to będzie miało jakieś przełożenie na końcowy triumf?

piątek, 11 sierpień 2017 11:12

Festiwal Pierogów rozpoczęty

Na Małym Rynku w Krakowie rozpoczął się XV Festiwal Pierogów. Ipreza jak zwykle organizowana jest przez Krakowską Kongregację Kupiecka i Krakowskie Biuro Festiwalowe.  Na Małym Rynku – oprócz kilkudniowego ucztowania i konkursów kulinarnych – czeka również bogaty program artystyczno-muzyczny.
W tym roku będzie można spróbować pierogów z 15 różnych punktów gastronomicznych, które zawalczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności - statuetkę Kazimierza Wielkiego.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum