poniedziałek, 19 luty 2018 10:14

Komunikat ZUS

Szanowni Państwo,
Uprzejmie proszę o wykorzystanie informacji - dotyczy przedsiębiorców.
Rozpoczynamy wysyłkę informacji do przeszło 581 tysięcy aktywnych płatników w kraju. Korespondencja  zawiera szczegółowe rozliczenie pierwszych wpłat składek, jakich dokonali na nowych zasadach. W krakowskim oddziale ZUS i podległych placówkach łącznie  jest około 5 tysięcy takich płatników. Główny cel to dotarcie do tych przedsiębiorców z informacją o zadłużeniu,  którzy prowadzą działalność gospodarczą i opłacają składki na własne  ubezpieczenie w tym dobrowolne chorobowe.
Informowaliśmy już przedsiębiorców, że nie tylko zmieniają  się zasady opłacania składek na ZUS, ale również zasady księgowania. Część przedsiębiorców podpisała układy ratalne inni nie skorzystali z tego rozwiązania. Przy nowej zasadzie księgowania, wpłata bieżąca pokrywa najstarszą zaległość powstałą na koncie płatnika. Ma to wpływ na uzyskanie świadczeń np. zasiłku chorobowego z ZUS.
W załączonej informacji więcej danych.
Z wyrazami szacunku
Bożena Bielawska p.o. rzecznika regionalnego ZUS w Małopolsce
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Krakowie
ul. Pędzichów 27,  31-080  Kraków

czwartek, 15 luty 2018 15:10

Pogrzeb Józefa Banasia

Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie w czwartek 15 lutego odbył się pogrzeb Józefa Banasia, wiceprezesa Zarządu Kongregacji w latach 1994 – 2004, zasłużonego kupca,
Nabożeństwo żałobne odprawione zostanło w kaplicy na cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku. Krakowską Kongregacje Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek, prezes honorowy Jan Okoński oraz wielu innych obecnych i byłych członków zarządu, a także poczet z sztandarem.

Oto pismo Urzędu Miasta Krakowa w Sprawie ograniczenia handlu w sobote i święta.

Pobierz PDF

Oto pismo ZBK dotyczące preferencyjnych stawek czynszowych najmu lokali.

Pobierz PDF

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum