sobota, 23 grudzień 2017 19:33

Wigilia dla potrzebujących na Starym Kleparzu

Prezes KKK Wiesław Jopek uczestniczył w wigilii na Starym Kleparzu. Od wielu lat Spółka Kupiecka Stary Kleparz kierowana przez prezesa Jana Wiesława Nalepę zaprasza klientów placu oraz osoby samotne i potrzebujące do przełamania się opłatkiem i świątecznych życzeń. Opłatki pobłogosławił ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii św. Floriana. Dla osób bezdomnych i potrzebujących społeczność kupiecka Starego Kleparza przygotowała ponad 400 świątecznych paczek.

czwartek, 21 grudzień 2017 12:15

Ogólnopolski Przegląd Kolęd

16 grudnia br. Krakowska Kongregacja Kupiecka wraz z Centrum Kultury Podgórza zorganizowała Ogólnopolski Przegląd Kolęd. Podczas przeglądu gosciliśmy dzieci i młodzież z różnych ośrodków kultury z Polski. Przegląd miał na celu popularyzację tradycji świątecznych i współczesnych kolęd i pastorałek. Przegląd zakonczył sie wręczeniem nagród. Wśród sponsorów znaleźli się: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie.

Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek był współgospodarzem dorocznego spotkania opłatkowego prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego i metropolity ks. abp. Marka Jędraszewskiego z krakowianami i turystami na Targach Bożonarodzeniowych.

W południe, w niedzielę 17 grudnia z estrady Targów Bożonarodzeniowych, które potrwaja do 7 grudnia 2018 roku, w stronę mieszkańców miasta i turystów popłynęły życzenia wypowiedziane przez prezydenta Jacka Majchrowskiego i przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera. Opłatki poświęcił metropolita krakowski aks. abp Marek Jędraszewski.
Honorowych gości powitały kolędy w wykonaniu artystów Loch Camelot. Potem Dariusz Michalak, szef firmy Artim realizujacej na zlecenie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Targi Bożonarodzeniowe zaprosił na stradę wszystkich gości. Popłynęły życzenia zdrowych i wesołych świat oraz pomyślności w nowym roku. Potem goście z koszami pełnymi opłatków zeszli do oczekujących krakowian i turystów. Był czas na osobiste życzenia i łamanie się opłatkami.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa i Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak byli gośćmi małopolskich rzemieślników na spotkaniu opłatkowym. Krakowską Kongregację Kupiecką reprezentował prezes Wiesław Jopek i wiceprezes Jerzy Kotala. Był tez sekretarz Rady KKK Roman Gawrysiak. Gości witał prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski.
Władze kościelne reprezentował ks. inf. Bronisław Fidelus, który przyszedł w zastępstwie metropolity ks. abp. Marka Jedraszewskiego. Był też archiprezbiter Bazyliki Mariackiej ks. in. Dariusz Raś, kapelan małopolskich rzemieślników.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum