sobota, 23 grudzień 2017 20:03

Świąteczne życzenia

Dobrych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia oraz bogatego Nowego Roku 2018, życzą Prezes, Rada i Prezydium Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej
sobota, 23 grudzień 2017 19:33

Wigilia dla potrzebujących na Starym Kleparzu

Prezes KKK Wiesław Jopek uczestniczył w wigilii na Starym Kleparzu. Od wielu lat Spółka Kupiecka Stary Kleparz kierowana przez prezesa Jana Wiesława Nalepę zaprasza klientów placu oraz osoby samotne i potrzebujące do przełamania się opłatkiem i świątecznych życzeń. Opłatki pobłogosławił ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii św. Floriana. Dla osób bezdomnych i potrzebujących społeczność kupiecka Starego Kleparza przygotowała ponad 400 świątecznych paczek.

czwartek, 21 grudzień 2017 12:15

Ogólnopolski Przegląd Kolęd

16 grudnia br. Krakowska Kongregacja Kupiecka wraz z Centrum Kultury Podgórza zorganizowała Ogólnopolski Przegląd Kolęd. Podczas przeglądu gosciliśmy dzieci i młodzież z różnych ośrodków kultury z Polski. Przegląd miał na celu popularyzację tradycji świątecznych i współczesnych kolęd i pastorałek. Przegląd zakonczył sie wręczeniem nagród. Wśród sponsorów znaleźli się: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie.

Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek był współgospodarzem dorocznego spotkania opłatkowego prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego i metropolity ks. abp. Marka Jędraszewskiego z krakowianami i turystami na Targach Bożonarodzeniowych.

W południe, w niedzielę 17 grudnia z estrady Targów Bożonarodzeniowych, które potrwaja do 7 grudnia 2018 roku, w stronę mieszkańców miasta i turystów popłynęły życzenia wypowiedziane przez prezydenta Jacka Majchrowskiego i przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera. Opłatki poświęcił metropolita krakowski aks. abp Marek Jędraszewski.
Honorowych gości powitały kolędy w wykonaniu artystów Loch Camelot. Potem Dariusz Michalak, szef firmy Artim realizujacej na zlecenie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Targi Bożonarodzeniowe zaprosił na stradę wszystkich gości. Popłynęły życzenia zdrowych i wesołych świat oraz pomyślności w nowym roku. Potem goście z koszami pełnymi opłatków zeszli do oczekujących krakowian i turystów. Był czas na osobiste życzenia i łamanie się opłatkami.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum