Oto sprawozdanie ze święta Kupca i jubileuszu 80-lecia Oddziału w Limanowej przesłane przez prezesa Ryszarda Kulmę. Można je porównać z poprzednim. Nie zmienia się galeria, zachęcam do bejrzenia zdjęć:

W sobotę 2 grudnia w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odprawiona została uroczysta msza święta koncelebrowana w intencji limanowskiego kupiectwa. Uroczystość związana była z jubileuszem 80-lecia działalności Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Limanowej oraz dorocznym świętem kupca. Mszy świętej przewodniczył proboszch ks.prałat Wiesław Piotrowicz, a homilię wygłosił kapelan kupców ks. Stanisław Wojcieszak.
Kapelan kupiectwa nawiązał w kazaniu do Ewangelii św. Łukasza o potrzebie czuwania, a potem mówił o kupcu poszukującym cennej perły. Przypomniał, że kupiectwo to temat często opisywany w Ewangeliach, słopo kupcy ojawia sie onad 400 razy w piśmie świętym. Ksiądz Stanisław Wojcieszak nawiązał też to jubileuszu 80-lecia działalności oddziału kongregacji w LImanowej, wspomniał o jego twórcach i kontynuatorach. Apelował, by zachować dawne tradycje i zawsze traktować kupiectwo jako służbę bliźniemu.

piątek, 01 grudzień 2017 22:08

Święto złotnika 2017

Prezes Wiesław Jopek z zastępcami Janem Wiesławem Nalepą i Jackiem Fortuną reprezentowali Krakowską Kongregację Kupiecką podczas uroczystości z okazji Dnia złotnika. Msza święta została odprawiona w sali włoskiej w kościele ojców Franciszkanów, część oficjalna w restauracji klubu garnizonowego przy ul. Zyblikiewicza.

piątek, 01 grudzień 2017 22:05

Gala nagrody Lewiatana "Małopolski dąb 2017"

Prezes Wiesław Jopek reprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką podczas galii wręczania nagród Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan "Małopolski dąb".

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum